Korff-Sun Secret Anti-Spots Face Fluid Matt Effect Spf 50+

Informacion per produktin

Produkti: Krem per mbrojten nga rrezatimi  diellor me efekt mat.
Veprimi: Mbron lëkuren nga demtimi  i rrezatimit diellor,matifikon,parandalon shfaqjen e njollave.
Perdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: Me yndyre
Mosha: Te rritur
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, SPF 50
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet X 50 ml
Marka: Korff

Original price was: L3,780.00.Current price is: L3,024.00.

Cfare eshte

Sun Secret Anti-Spots Face Fluid Matt Effect Spf 50
Krem fytyre kundër njollave të errëta me efekt mat SPF 50 (Mbrojtje shumë e lartë) me një teksturë të butë dhe të mëndafshtë, me aromë delikate dhe të rehatshme. Filtrat UVB dhe UVA dhe Vitamina PP mbrojnë lëkurën nga fotoplakja dhe parandalojnë shfaqjen e njollave të lëkurës. Prania e Hamamelis garanton një veprim të errët, Kompleksi Antiox kundërvepron formimin e radikalëve të lirë.

Si të përdoret:
Aplikojeni në fytyrën e pastruar, të paktën 30 minuta para ekspozimit në diell. Përhapeni produktin me lëvizje rrethore derisa të përthithet plotësisht. Përsëriteni aplikimin e produktit shpesh gjatë gjithë ditës.

-E biodegradueshme*
-I papërshkueshëm nga uji.
-Pa ngjyrues dhe derivate gruri.
-Jo komedogjene.
-E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.
-Testuar për nikel, kobalt, krom, paladium dhe merkur. **

Rezultatet e përdorimit te produktit.
– 45.4% *
Sipërfaqja e rrudhave

– 28.4% *
Numri i rrudhave

10.6% **
Hidratimi

-5.4% **
Sekretimi i gjëndrave te yndyres.

* Testi u krye në 16 vullnetarë të cilët e përdornin produktin një herë në ditë për 28 ditë

Perberesit:

Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Polymethyl Methacrylate, Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, Polyester-7, Glycerin, Neopentyl Glycol Diheptanoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide (nano), Polysilicone-11, Tocopheryl Acetate, Hamamelis virginiana (Witch hazel) Bark/Twig Extract, Squalane, Alumina, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-8, Polyhydroxystearic Acid, Hydrogen Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Methylpropanediol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Tocopherol, Polygonum aviculare Extract, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Ascorbyl Palmitate, Polysorbate 60, Xanthan Gum, Sorbitan Isostearate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA, Parfum (Fragrance).

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.