Avene – Cicalfate balsam për buzët

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues, per buzet.
Veprimi: Qetëson dhe mbron buzët e plasaritura.
Perdorimi: Aplikojeni ne buze.
Tipi i lekures: të gjitha llojet e lëkurës.
Mosha: të gjithë.
Formulimi: balm
Paketimi: 10 ml.
Marka: Avene

L960.00

Cfare është

Cicalfate LIPS Restructuring Balm * ushqen, qetëson dhe mbron buzët e plasaritura dhe zonat e lokalizuara të lëkurës së irrituar të të gjithë familjes që në aplikimin e parë. Kompleksi i tij i përbërësve aktivë me veti ristrukturuese, qetësuese dhe pastruese vepron në buzët e plasaritura dhe të dëmtuara nga kushtet klimatike, agresionet kimike (produkte irrituese, etj.) apo trajtimet farmakologjike.Efektive edhe në konturin e buzëve dhe në anët e hundës. Formula shumë hidratuese (deri në gjashtë orë **) është rezistente ndaj ujit.

Përparesite

Një balsam i formuluar për buzët që janë të plasaritura ose të brishta nga trajtimet mjekësore. Mund të aplikohet gjithashtu në konturin e buzëve dhe rreth hundës, në fytyrë ose në zona të lokalizuara për të qetësuar lëkurën.

Përfitimet

• Rikthen * dhe qetëson ** buzët e plasaritura dhe të brishta. Sukralfati, një përbërës aktiv origjinal, ndihmon në ristrukturimin e epidermës. Sulfati i zinkut lejon një veprim dytësor anti-mikrobik

Hidratues: balsami riparues kombinon agjentë ushqyes (dyllëra bimorë, vajra) dhe glicerinë (hidratues) për rehati afatgjatë të lëkurës

Mbrotje: formulimi ‘ujë në vaj’ krijon një film rezistent ndaj ujit. Uji termal Avène me veti qetësuese qetëson lëkurën e brishtë të buzëve, konturit të buzëve dhe hundës.

Perdorimi

Sa herë që është e nevojshme

Këshilla të ekspertëve

Për një trajtim qetësues dhe riparues të buzëve në shtëpi:

– Aplikoni një sasi të bollshme Cicalfate Lip Balm Restructuring dhe masazhoni buzët.

– Prit 10 minuta.

– Fërkoni butësisht buzët me një pecetë për të hequr sasinë e tepërt të produktit

– Përfundoni duke riaplikuar një shtresë të hollë për të favorizuar ristrukturimin e epidermës.

Perberesit

Glycerin. Ricinus Communis (castor) Seed Oil (ricinus Communis Seed Oil). Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Beeswax (cera Alba). Caprylic/capric Triglyceride. Mineral Oil (paraffinum Liquidum). Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2. Isopropyl Palmitate. Hydrogenated Castor Oil. Hydrogenated Polyisobutene. Peg-45/dodecyl Glycol Copolymer. Aluminum Sucrose Octasulfate. Zinc Oxide. Magnesium Sulfate. Zinc Sulfate.

Produkte në ofertë