Avene – Cicalfate+ Krem riparues për lëkurën

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues, riparues qetesues per lekure te thate e te demtuar.
Veprimi: Qetëson, mbron dhe riparon lëkurën e demtuar e te brishtë.
Perdorimi: Nje deri ne disa lyerje ne dite.
Tipi i lekures: E thate irrituar dhe e brishtë.
Mosha: Te rritur, femije, bebe.
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml dhe 100 ml.
Marka: Avene

Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.

Cfare eshte

Cicalfate Protective Restructuring Cream eshte nje krem  mbrojtës qetësues, riparues e pastrues.

Ky krem ​​me përbërës aktivë ristrukturues * dhe pastrues qetëson menjëherë shqetësimet e lëkurës dhe nxit ristrukturimin * të lëkurës së ndjeshme dhe të brishtë duke filluar nga 48 orë **.
Qetëson, mbron dhe ndihmon në ristrukturimin * të lëkurës së brishtë . Formon një shtresë mbrojtëse në shtresat sipërfaqësore të epidermës dhe krijon një “shtrese” që mbron lëkurën.

Formula e tij përmban një kombinim të Ujit Termal Avène dhe përbërësve ristrukturues dhe pastrues [C-Restore]™: sulfat bakri dhe sulfat zinku.

-Kremi ristrukturues Cicalfate Protective është i përshtatshëm edhe për zonat intime të jashtme.

-Një formulë ekskluzive, e cila përmban [C -Restore] ™, një aktiv postbiotik që ndihmon në përshpejtimin e procesit të ristrukturimit të epidermës.

-Një formulë që qetëson dhe ristrukturon menjëherë * në 48 orë **. Ai ofron një ristrukturim katër herë më efektiv *** falë [C -Restore] ™, aktivi i parë ristrukturues postbiotik i marrë nga uji termal Avène.

Përfitimet
• Rikthen lëkurën e brishtë. [C -Restore] ™, përbërësi i parë aktiv ristrukturues postbiotik i marrë nga Uji Termal Avène, promovon ristrukturimin e epidermës.
• Pastron zonat e brishta. Sulfatet e bakrit dhe zinkut kanë një veprim dytësor për të kufizuar rrezikun e përhapjes së mikrobeve.
• Zbutin ndjenjën e parehatisë. I pasur me ujë termal Avène, Cicalfate krem ​​ristrukturues mbrojtës, rekomandohet për të qetësuar lëkurën e ndjeshme, skuqjen dhe brishtësinë.

Perberesit e tjere

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Caprylic/capric Triglyceride. Mineral Oil (paraffinum Liquidum). Glycerin. Hydrogenated Vegetable Oil. Zinc Oxide. Propylene Glycol. Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate. Peg-22/dodecyl Glycol Copolymer. Aluminum Stearate. Aquaphilus Dolomiae Ferment Filtrate. Arginine. Beeswax (cera Alba). Copper Sulfate. Magnesium Stearate. Magnesium Sulfate. Microcrystalline Wax (cera Microcristallina). Tromethamine. Zinc Sulfate

Vellimi

100 ml, 40 ml

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.