La Roche Posay – Effaclar Mat

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues, matifikues per lekure me yndyre me tendence akneike.
Veprimi: Hidraton, rregullon ekuilibrin e yndyres, zvogelon dhe pastron poret.
Perdorimi: Aplikojeni në të gjithë fytyrën në mëngjes dhe/ose në mbrëmje pas pastrimit të lëkurës me xhel Effaclar.
Tipi i lekures: E yndyrshme me tendence akneike.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

L2,560.00

Çfarë është
Effaclar Mat është një hidratues që ekuilibron nivelin e  sebumit (yndyres) dhe shkëlqimin e tepert , gjithashtu zvogelon poret në lëkurën e yndyrshme të prirur ndaj akneve.

Si të përdoret
Aplikojeni në të gjithë fytyrën në mëngjes dhe/ose në mbrëmje pas pastrimit të lëkurës me xhel shkumës Effaclar.

Shmangni zonën e syve.
Tekstura
Tekstura me efekt absorbues.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
1. matifikon lëkurën
Që në përdorimin e parë, effaclar mat redukton sebumin e tepërt, duke reduktuar menjëherë shkëlqimin e lëkurës për një kohë të gjatë.

2. zvogëlon poret
Me prodhimin e kontrolluar të sebumit, poret ngushtohen dhe janë më pak të dukshme.

Pamja e lëkurës është përmirësuar *
98% e lëkurës është më e barabartë
96% e lëkurës është më e butë
90% e lëkurës duket më e shëndetshme
* testi i vetëvlerësimit menjëherë dhe pas 4 javësh.

Fakte shkencore
Formula Effaclar Mat përmban Sebulyse për të ndihmuar në matifikimin e lëkurës dhe poret e ngushta. Efikasiteti rregullues i sebumit i Sebulyse, përbërësi aktiv i përdorur për të trajtuar nevojat e lëkurës së yndyrshme, është vërtetuar.

Jo komedogjene.
I testuar nën kontroll dermatologjik, i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Vëllimi 40 ml

Përbërësit kryesor
Sebulyse
Ekuilibron nivelin e  sebumit (yndyres) dhe shkëlqimin e tepert , gjithashtu zvogelon poret
Mikrosfera Perlit
Thith lagështinë dhe sebumin e tepërt. Matifikon menjëherë lekuren dhe zvogëlon diametrin e poreve.
LHA
Mikro-eksfoliant i butë.
Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Glycerin • Dimethicone • Isocetyl Stearate • Alcohol Denat. • Silica [nano] / Silica • Dimethicone / Vinyl • Dimethicone Crosspolymer • Acrylamide / Sodium • Acryloyldi Methyltaurate • Copolymer • Methyl Methacrylate • Crosspolymer • Butylene Glycol • Peg-100 Stearate • Cocamide Mea • Sarcosine • Glyceryl Stearate • Triethanolamine • Isohexadecane • Perlite • Capryloyl Salicylic Acid • Tetrasodium Edta • Pentylene Glycol • Polysorbate 80 • Acrylates/c10-30 • Alkyl Acrylate Crosspolymer • Salicylic Acid • Parfum / FragrancE

Produkte në ofertë