La Roche Posay – Effaclar DUO+

Informacion per produktin

Produkti:  Krem anti akne hidratues,per lekure te yndyrshme, tendence akneike.
Veprimi: Hidraton,pastron poret, balancon yndyren, zvogëlon shenjat dhe defektet ne lekure.
Perdorimi: Aplikoni një shtresë të hollë në të gjithë fytyrën çdo mëngjes dhe mbrëmje.
Tipi i lekures: Me yndyre, tendence akneike.
Mosha: Adoleshente dhe te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,950.00.Current price is: L2,360.00.

Cfare eshte

Një hidratues korrigjues dhe trajtues njollash që hidraton lëkurën dhe zbeh njollat, defektet dhe shenjat. Effaclar Duo Plus ( ) hidratues kundër akneve është një krem ​​me veprim të dyfishtë për aknet që trajton lëkurën me tendence akneike. Kremi Effaclar Duo vepron si eksfoliant duke pastruar lëkurën e vdekur dhe sebumin e tepërt, zvogëlon skuqjen, njollat ​​dhe aknet, stimulon rinovimin e qelizave dhe zbeh defektet e lëkurës.

Ky krem ​​kundër akneve është formuluar për lëkurë të ndjeshme, me përbërës të butë, të provuar, qe nuk irritojnë lëkurën. Ideale për lëkurë të yndyrshme, lëkurë me pore te bllokuara lehtësisht, deri në lëkurë të prirur ndaj akneve.

Tekstura

Formula e hidratuesit kundër akneve Effaclar Duo ( ) ka një strukturë hidratuese, të lehtë, krem ​​xhel, e cila përhapet në mënyrë të barabartë dhe përthithet shpejt pa dhene ndjesi ngjitëse apo te yndyrshme.

Përfitimet kryesore

Effaclar Duo ( ) hidratues kundër akneve përmban një formulë unike të përbërësve aktivë për të trajtuar shkakun dhe efektet kryesore negative  të akneve si poret e bllokuara, bakteret dhe shenjat e akneve dhe lëkurë të thatë të irrituar.

Hidratuesi kundër akneve Effaclar Duo ( ) mund të përdoret për të përmirësuar tonin e lëkurës, për të reduktuar përsëritjen e akneve, trajton njollat ​​dhe promovon lëkurën e shëndetshme.

Eksfoliantët kimikë, Acidi Salicilik dhe Acidi Lipohidroksi (LHA) ndihmojnë në eleminimin e sebumit të tepërt, rihapjen e poreve të bllokuara dhe reduktimin e pikave të zeza dhe akneve për nje lëkurë më të pastër.

Formula përmban përbërës specifike për të reduktuar shfaqjen e shenjave të akneve. Niacinamide (Vitamina B3), Procerad™ dhe Mannoza veprojne së bashku për të pastruar lëkurën nga njollat, ndihmojnë në parandalimin e shenjave të kuqe, kafe dhe vjollcë dhe stimulojnë aktivitetin normal qelizor.

Si të aplikoni

1. Pastroni tërësisht lëkurën me xhelin pastrues Effaclar.

2. Aplikoni një shtresë të hollë në të gjithë fytyrën çdo mëngjes dhe mbrëmje. Nevojitet vetëm një sasi e vogël kremi.

3. Shmangni marrjen e këtij produkti tek sytë, hundë ose gojën tuaj, ose në çdo lëkurë të çare pasi kjo mund të shkaktojë acarim. Nëse ndodh kontakti, shpëlajeni zonën menjëherë dhe tërësisht.

4. Aplikoni Effaclar Duo ( ) për të ndihmuar në hidratimin e lëkurës, për të trajtuar aknet dhe për të parandaluar përsëritjet e shpërthimit te tyre.

Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve, me  defekte të rënda dhe të përsëritura dhe shenja të vazhdueshme.

I testuar për lekure alergjike. Jo komedogjene. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

E testuar nën kontroll dermatologjik.

Përbërësit kryesor

Niacinamid

Përbërës aktiv për qetësimin intensiv. Zvogëlon skuqjen.

Aqua Posae Filiformis & Manoza

Ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të lëkurës për një kohë të gjatë dhe stimulon rigjenerimin qelizave të lëkurës.

Procerad

Ndihmon ne parandalimin e  shfaqjes së shenjave të kuqe ose kafe. Parandalon krijimin e shenjave pas zhdukjes se akneve.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Glycerin • Dimethicone • Isocetyl Stearate • Niacinamide • Isopropyl Lauroyl Sarcosinate • Si L I Ca • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Methyl Methacrylate Crosspolymer • Potassium Cetyl Phosphate • Sorbitan Oleate • Zinc Pca • G Ly C Ery L Stearat E S E • Isohexadecane • Sodium Hydroxide • M y r i s t y l m y r i s t a t e • 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Mannose • Poloxamer 338 • Disodium Edta • Capryloyl Salicylic Acid • Caprylyl G Lycol • v Itreoscilla F e r m e n t • x a n t h a n g um • Polysorbate 80 • Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer • Salicylic Acid • Piroctone Olamine • Parfum / Fragrance.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.