La Roche Posay – Cicaplast Baume B5

Informacion per produktin

Produkti: Balsam qetesues,mbrojtës dhe riparues i lekurave te demtuara dhe te acaruara.
Veprimi: Hidraton,mbron,riparon e qeteson lekuren.
Perdorimi: Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë.
Tipi i lekures: E thate
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 40 ml dhe 100 ml
Marka: La Roche Posay
SKU: N/A Kategori: ,

L1,528.00L2,008.00

Çfarë eshte

Cicaplast Baume B5 është një balsam multifunksional që qetëson dhe mbron lëkurën e skuqur, i përshtatshëm për të gjithë familjen: foshnjat, fëmijët dhe të rriturit.

Është i pasuruar me Madecassoside, një përbërës aktiv riparues, Panthenol me efekt qetësues dhe agjentë me veti antibakteriale. Zbut, ushqen dhe mbron lëkurën e thatë për të ndihmuar në riparimin e funksionit të barrierës.

Si të përdoret

Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë.

Aplikojeni mjaftueshem në trup, fytyrë dhe buzë.

Shmangni zonën e syve.

Mos e gelltit. Mbajeni larg fëmijëve.

Tekstura

Balsam qetësues, me teksturë jo të yndyrshme, që nuk lë shenja të bardha.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Cicaplast Baume B5   ushqen dhe mbron falë formulës së tij të plotë dhe siguron

– rikuperim optimal i lëkurës: me [madecassoside] + [bakër – zink – mangan]

– efekt qetësues te zonave të thata dhe të skuqura: me [5% panthenol]

– mbrojtje te lëkurës: [teksturë e pasur dhe ushqyese] + [tekstura  antibakteriale]

Fakte shkencore

Cicaplast Baume B5 është testuar klinikisht në 14 sëmundje të lëkurës si:

– lëkura e foshnjave dhe fëmijëve, skuqje sipërfaqësore për shkak të pelenave tek fëmijët

– lëkura dhe buzët e thata,

– lëkura me prirje atopike,

– acarim pas lazerit, pas depilimit, trajtime dermatologjike sipërfaqësore

– skuqje perioale

Tolerueshmëria: E larte

Pa parfum

Vlefshmëria 6 muaj pas hapjes:

Përbërësit kryesor

Pantenoli

Panthenol, i njohur gjithashtu si vitamina b5, është një përbërës aktiv i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe riparuese * në lëkurë.

* riparon funksionin e barrierës

Madekasoside

Madecassoside, një ekstrakt i jashtëzakonshëm i centella asiatica, një bar me veti restauruese, është një agjent qetësues që i shtohet formulave tona për të nxitur rinovimin e lëkurës.

Baker-Zink Glukonat – Manganez

Kompleks aktiv me efekt antibakterial.

Përbërësit e tjere

Aqua • hydrogenated polyisobutene • dimethicone • glycerin • butyrospermum parkii butter / hea butter • panthenol • propanediol • butylene glycol • aluminum starch octenylsuccinate • cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone • trihydroxystearin • zinc gluconate • madecassoside • manganese gluconate • silica • aluminum hydroxide • magnesium sulfate • disodium edta • copper gluconate • capryloyl glycine • citric acid • acetylated glycol stearate • polyglyceryl-4 isostearate • tocopherol • pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate • ci 77891 / titanium dioxide

Vellimi

100 ml, 40 ml

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.