La Roche Posay – Hyalu B5 Serum

Informacion per produktin

Produkti: Serum korrigjues me Acid Hialuronik, Vitamina B5 që riparon dhe kuron menjëherë, duke reduktuar ndjeshëm rrudhat.
Veprimi: Hidraton,riparon barrierën, rrit volumin dhe elasticitetin e lëkurës.
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.
Tipi i lekures: E thate e ndjeshme
Mosha: Te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Shishe  x 30 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L5,500.00.Current price is: L4,400.00.

Çfarë është 
Serumi Hyalu B5:

-Serumi i parë korrigjues i La Roche-Posay që riparon dhe kuron menjëherë, duke reduktuar ndjeshëm rrudhat.

-Testuar në lëkurë të ndjeshme, edhe pas trajtimeve dermatologjike.

Si të përdoret
Aplikojeni në fytyrë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

1 Riparon barrierën e lëkurës.
2 Pas trajtimeve dermatologjike. Mos e aplikoni në lëkurën e dëmtuar.
Tekstura
Një teksturë e freskët, e mëndafshtë dhe e shkrirë për t’i dhënë rehati lëkurës.
Me ujë termal te La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Një formulë unike hidratuese dhe mbushëse, e pasuruar me Acid Hialuronik të pastër dhe Vitaminë B5. rimbush dhe riparon barrierën e lëkurës.

Rrimbush dhe hidraton
– acidi hialuronik: për të reduktuar rrudhat, për të mbushur lëkurën dhe për të rritur volumin dhe elasticitetin.

Riparon
-Vitamina B5: për të nxitur procesin e riparimit të lëkurës.
-Uji termal La Roche-Posay: për hidratim dhe per të luftuar radikalet e lira.
Fakte shkencore
Dy lloje acidesh hialuronik për veprim në sipërfaqe dhe në thellësi.
Formuluar për lëkurë të ndjeshme.
Tolerueshmëri optimale, e testuar klinikisht edhe në lëkurë të ndjeshme dhe e perceptuar nga konsumatorët:
– testuar në mbi 580 persona.
– testuar në lëkurë të ndjeshme.
– jo komedogjen.
– 100% e miratuar.

Përbërësit kryesor
Dy tipe acidesh hialuronike
Acidi hialuronik është një nga molekulat më të mira për të ofruar një efekt kundër plakjes se lekures për të trajtuar rrudhat dhe humbjen e tonusit (elasticitetit) të lëkurës.
La Roche-Posay pasuron formulat e saj me acid hialuronik të fragmentuar, me peshë të lartë molekulare për të kuruar lëkurën.
Vitamina B5
Vitamina B5 është e njohur për vetitë e saj qetësuese. Stimulon rigjenerimin dhe rezistencën e lëkurës.

 Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Glycerin • Alcohol Denat • Propylene Glycol • Panthenol • Pentylene Glycol • Dimethicone • Peg-6 Caprylic/capric Glycerides • Ppg-6-Decyltetradeceth-30 • Glyceryl Isostearate • Madecassoside • Sodium Hyaluronate • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Disodium Edta • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Caprylyl Glycol • Citric Acid • Xanthan Gum • Butylene Glycol • Tocopherol • Phenoxyethanol • Parfum /fragrance.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.