Avene Physiolift day smoothing cream (krem antirrudhe me efekt lifting)

Informacion për produktin

Produkti:  Krem antirudhe,antimoshe,me efekt lifting per lekure te thate.
Veprimi: Hidraton,zbut,riparon,zbeh rrudhat.
Perdorimi: Nje lyerje ne mengjes ne fytyre dhe qafe.
Tipi i lekures: E thate,e ndejshme.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 30 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L5,200.00.Current price is: L4,160.00.

Përshkrimi:

Avene Physiolift day smoothing cream eshte krem dite me acid hialuronik për të zbutur rrudhat e dukshme, për të forcuar, për të rritur tonusin dhe për të mbushur lëkurën. Kremi zbutës PhysioLift DAY rikthen shkëlqimin dhe përmirëson ngjyrën. Ky krem i rehatshëm kundër plakjes rimbush* lëkurën me kolagjen dhe acid hialuronik, falë Ascophylline™ dhe mono-oligomerëve acidit hialuronik, dhe mbron lëkurën nga sulmet e radikaleve të lira falë provitaminës E (Pre-tocopheryl), një antioksidant i njohur. Formulimi i tij, i pasur me ujë termal qetësues Avène, integron agjentë me fokus të butë për një efekt kundër rrudhave**. Krem dhe me aromë delikate, përshtatet në mënyrë të përkryer me lëkurën e thatë dhe të ndjeshme.

Përfitimet:

Rimbush* lëkurën me kolagjen dhe acid hialuronik.

• Zbeh rrudhat e dukshme falë Ascofillina™ dhe acidit hialuronik.

• Forcon dhe tonifikon lëkurën.

• Zvogëlon shkëlqimin dhe përmirëson ngjyrën e fytyrës falë mikrosferave për të korrigjuar shenjat e lodhjes.

* 79% e grave vunë re një efekt shtrëngues/forcues.

Përdorimi:

Në mëngjes, aplikoni PhysioLift Smoothing Day Cream në fytyrë, qafë dhe gjoks.

Për një efekt më të madh forcues, plotësoni duke trokitur me majat e gishtave.

Përberësit kryesore:

Ascofilline™

Ekstrakti i algave kafe, një përbërës aktiv i vërtetë kundër plakjes: aktivizon prodhimin e kolagjenit, ristrukturon lëkurën dhe forcon strukturën e saj. Veprimi i tij është plotësues me atë të acidit hialuronik.

Mono-oligomerët e acidit hialuronik

Mono-oligomerët e acidit hialuronik

Përthithen shpejt në shtresat e sipërme të lëkurës dhe stimulon në mënyrë optimale sintezën natyrale të acidit hialuronik.

Përbëresit e tjere:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Caprylic/capric Triglyceride. Dimethicone. Butylene Glycol. Glycerin. Cetearyl Alcohol. Butyrospermum Parkii (shea) Butter (butyrospermum Parkii Butter). Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. Behenyl Alcohol. Bis-Peg-12 Dimethicone Beeswax. 1,2-Hexanediol. Ammonium Acryloyldimethyltaurate/vp Copolymer. Ascophyllum Nodosum Extract. Caprylyl Glycol. Cetearyl Glucoside. Dimethicone Crosspolymer. Disodium Edta. Fragrance (parfum). Not. Pvp. Silica. Sodium Hyaluronate. Sodium Hydroxide. Titanium Dioxide (ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Acetate. Tocopheryl Glucoside. Water. Xanthan Gum

 

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.