La Roche Posay – Effaclar H, krem larës

Informacion per produktin

Produkti: Krem pastrues-hidratues  për fytyrën per lëkurë të yndyrshme të dobësuar nga trajtimet e papërshtatshme që mund ta thajnë lëkurën.
Veprimi: Hidraton, pastron zbut e qeteson  lëkuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne darke.
Tipi i lekures: Me yndyre , e ndjeshme.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Shishe x 200 ml.
Marka: La Roche Posay.

Original price was: L2,800.00.Current price is: L2,240.00.

Çfarë është

Effaclar H eshte nje krem pastrues, hidratues për fytyrën per lëkurë të yndyrshme të dobësuar nga trajtimet e papërshtatshme që mund ta thajnë lëkurën.

Si të përdoret  

Teknika e aplikimit kundër fërkimit

Shkumo pak krem me pak ujë në pëllëmbën e dorës. Aplikojeni produktin në fytyrë me teknikën e mëposhtme: me gishtat shtrini lëkurën midis vetullave deri në vijën e flokëve dhe përhapni kremin nga qendra e ballit drejt tëmtheve.

Butësisht përsërisni operacionin tre herë.

Me mollezat e gishtave, lëmoni lëkurën e fytyrës, duke filluar nga mjekra deri te hunda. Përhapeni produktin ngadalë duke ushtruar një shtypje te lehte.

Butësisht përsërisni operacionin tre herë.

Shpëlajeni mirë dhe thajeni fytyrën me një peshqir me prekje te lehta pa e fërkuar lekuren.

Tekstura

Krem pastrues me një veprim zbutës ultra të rehatshëm në lëkurë.

Me ujë termal te La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Kremi pastrues Effaclar H pastron butësisht dhe qetëson lëkurën për të rivendosur rehatinë e lëkurës.

Redukton ndjenjat e parehatisë që mund të shkaktohen nga trajtimet e papërshtatshme që thajnë lëkurën.

Respekton funksionin barriere të lëkurës.

Fakte shkencore

E testuar nën kontroll dermatologjik.

Jo komedogjene.

I përshtatshëm edhe për lëkurë të thatë dhe të skuqur.

Përbërësit kryesor

Gjalp Shea, Glicerine, Niacinamide

Përbërës aktiv për një veprim intensiv qetësues. Ndihmon në reduktimin e skuqjes.

Zink PCA

Frenon prodhimin e sebumit. Ofron një efekt pastrues.

Uji termal i La Roche-Posay.

Qetësues dhe me veti mbrojtëse.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Ethylhexyl Palmitate • Propanediol • Glycerin • Pentylene Glycol • Sodium Laureth Sulfate • Niacinamide • Coco-Glucoside • Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer • Zinc Pca • Sodium Hydroxide • Disodium Edta • Caprylyl Glycol • Phenoxyethanol • Parfum / Fragrance.

Eshte vërtetuar se:

Pas 4 javësh, lëkura është *:

66% më pak e ndjeshme,

95% më e relaksuar,

83% më e bukur

Effaclar H

– pastron butësisht: 98% *

– jep një ndjenjë rehati: 95% *

– redukton ndjesinë e shtrëngimit të lëkurës: 88% *

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.