La Roche Posay – Effaclar Gel (xhel lares per lekure mikse)

Informacion per produktin

Produkti: Xhel pastrues-ekuilibrues i nivelit te sebumit për lëkure te yndyrshme me akne.
Veprimi: Largon butësisht papastërtitë dhe sebumin e tepërt. Zvogëlon dukshmërinë e pikave të zeza dhe ruan shkëlqimin natyral te lekures.
Perdorimi: Ne darke  dhe/ose ne mëngjes. Shkumoni një sasi te vogël xheli dhe masazhoni butësisht zonën T dhe qafën.Shpëlajeni me ujë të ftohtë.
Tipi i lekures: E yndyrshme, me akne.
Mosha: Të rriturit dhe adoleshentët.
Formulimi: Xhel
Paketimi : Tubet 200 dhe 400 ml.
Marka: La Roche Posay

L1,816.00L2,616.00

Çfarë është

Effaclar Gel eshte xhel qe  pastron butësisht lëkurën e yndyrshme me tendence akneike duke ruajtur hidratimin me agjentë delikate pastrues, të zgjedhur për të ofruar tolerancë të mirë. Largon papastërtitë dhe sebumin (yndyren) e tepërt, duke e lënë lëkurën të pastër dhe të freskët.

Si të përdoret

Përdorni ujë të vakët për të ndihmuar në pastrimin e poreve. Shkumoni në dorë dhe masazhoni butësisht zonën T dhe qafën. Masazhoni me lëvizje rrethore. Shpëlajeni me ujë të ftohtë për një veprim astringent (rrudhes) në poret.

Tekstura

Xhel shkumues.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Largon papastërtitë dhe sebumin e tepërt. Heq butësisht papastërtitë nga lëkura. Redukton dukshmërinë e pikave të zeza dhe ruan shkëlqimin natyral te lekures. E lë lëkurën të pastër dhe të freskët.

Fakte shkencore

Me ujin termal qetësues të La Roche-Posay.

Agjentë pastrues për të eliminuar në mënyrë efektive papastërtitë dhe sebumin e tepërt.

Me zink për të rregulluar prodhimin e sebumit.

Pastrues i përshtatshëm për lëkurën me akne. Tolerueshmëri optimale

PH fiziologjik – Pa alkool. Jo komedogjene.

Testuar në lëkurë të prirur ndaj akneve. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

Përbërësit kryesor

Uji termal i La Roche-Posay

Veprim qetësues ose kundër skuqjes.

Zink

Për të reduktuar sebumin e tepërt dhe për të pastruar lëkurën

Agjentet pastrues

Shumë efektiv në eliminimin e papastërtive dhe sebumit të tepërt.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Sodium Laureth Sulfate • Peg-8 • Coco-Betaine • Hexylene Glycol • Sodium Chloride • Peg-120 Methyl Glucose Dioleate • Zinc Pca • Sodium Hydroxide • Caprylyl Glycol • Citric Acid • Sodium Benzoate • Phenoxyethanol • Parfum / Fragrance

Tolerueshmëria e provuar:

Nuk irriton lëkurën 97%

Nuk irriton sytë 97%

I përshtatshëm për lëkurë të irrituar 96%

Tolerueshmëria e vlerësuar në subjektet që i nënshtrohen trajtimit për lëkurën e tyre të prirur ndaj akneve *:

* Studim vëzhgues. 1821 subjekte, tolerueshmëria e vlerësuar nga dermatologët.

Effaclar xhel përdoret 1-2 herë në ditë për 30 dite.

Vellimi

200 ml, 400 ml

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.