Avene Hydrance Rich Cream (Krem hidratues për lëkurë të thatë)

Informacion për produktin

Produkti:  Krem hidratues,qetësues për lekure te thate dhe shume te thate.
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne darke ose ne mëngjes.
Tipi i lekures: E thate,shume e thate.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 40 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L3,000.00.Current price is: L2,250.00.

Përshkrimi:

Avene Hydrance Rich Cream eshte një krem ​​i pasur, hidratues që e lë lëkurën të hidratuar, të butë dhe në një gjendje rehatie gjatë gjithë ditës.

Falë ndjesisë zbutëse të këtij kremi të pasur, hidratimi bëhet hapi i pare i rutinës së bukurisë për lëkurën e thatë deri në shumë të thatë, të dehidratuar dhe të ndjeshme. Kremi hidratues Hydrance Rich rimbush lëkurën tuaj me ujë termal Avène për t’ju ofruar 24 orë hidratim. Tekstura e tij e pasur dhe jo ngjitëse e lë lëkurën të butë, plot rehati dhe “te hidratuar” gjatë gjithë ditës, ndërsa aroma e saj delikate zgjon shqisat. Gjithashtu Hydrance Rich ekziston edhe ne formatet filter  me mbrojtje UV SPF 30 ose në një version me ngjyrë BB.

Përfitimi

Kremi hidratues Hydrance RICH rimbush lëkurën tuaj me ujë termal Avène, për lëkurë të butë dhe të hidratuar afatgjatë. Veçanërisht i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, të dehidratuar, të thatë ose shumë të thatë.

Përfitimet:

HIDRATIM për 24 orë1 të vazhdueshme. Veprimi i kompleksit hidratues* të patentuar të përbërësve aktivë Cohederm of Hydrance RICH Kremi hidratues siguron shpërndarje optimale të ujit termal Avène dhe kufizon avullimin e tij.

BUTESI. Ky krem ​​hidratues me një aromë të freskët dhe delikate ofron një mbushje të ujit të burimeve termale Avène me çdo aplikim, për lëkurë të butë dhe me shkëlqim.

REHATI. Tekstura e tij e pasur dhe jo e yndyrshme shuan etjen e lëkurës gjatë gjithë ditës dhe rikthen elasticitetin dhe rehatinë optimale.

Tekstura:

Një teksturë e pasur dhe kremoze që rikthen rehatine në lëkurë.

Me parfum

E butë dhe e lehtë

Përbërësit:

Një kombinim i përbërësve aktivë shumë efektivë për hidratim afatgjatë.

Kohederm

Kompleks hidratues i patentuar me mikro-rezervuarë uji që lëkura mund t’i përdorë kur ka nevojë për të siguruar hidratim afatgjatë.

Ujë termal Avène

Falë karakteristikave unike minerale dhe biologjike, ka veti qetësuese, zbutëse dhe ribalancuese.

Përbërësit e tjerë:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Mineral Oil (paraffinum Liquidum). Glycerin. Isohexadecane. Dimethicone. Cetearyl Alcohol. Carthamus Tinctorius (safflower) Seed Oil (carthamus Tinctorius Seed Oil). Isocetyl Stearoyl Stearate. Triethylhexanoin. Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. 1,2-Hexanediol. Butyrospermum Parkii (shea) Butter (butyrospermum Parkii Butter). Cetearyl Glucoside. Benzoic Acid. Fragrance (parfum). Phytosterols. Polyacrylate-13. Polyisobutene. Polysorbate 20. Sodium Hydroxide. Sorbitan Isostearate. Water (aqua). Xanthan Gum

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.