La Roche Posay – Effaclar Micro-peeling Purifying Gel

Informacion per produktin

Produkti: Xhel pastrues mikro-peeling pastron intensivisht lëkurën e yndyrshme, liron poret dhe heq sebumin e tepërt.
Veprimi: Pastron ne thellesi,eleminon papastertite dhe ekulibron nivelin e yndyres.
Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe ne mbremje.
Tipi I lekures: Lekure me yndyre, tendence akneike.
Mosha: Te rritur dhe adoloshente.
Formulimi: Solucion
Paketimi : Shishe x 200 ml
Marka: La Roche Posay

L1,960.00L2,680.00

Çfarë është

Effaclar Micro-peeling Purifying Gel eshte xhel pastrues intesiv i lekures me efekt sebo ekuilibrues.

Me agjentë eksfoliues për ta lënë strukturën e lëkurës më të lëmuar, xhel pastrues mikro-peeling Effaclar pastron intensivisht lëkurën e yndyrshme, liron poret dhe heq sebumin e tepërt. Ndihmon në reduktimin e papërsosmërive në mënyrë progresive dhe për një kohë të gjatë, duke përfshirë shenjat, dhe parandalon rishfaqjen e tyre.

Si të përdoret

Shkumoni xhelin midis duarve të lagura dhe aplikojeni në lëkurë duke e masazhuar butësisht. Shpëlajeni mirë.

Tekstura

Teksturë e rehatshme xhel. Jo ngjitëse.

Përparësitë kryesore

Xhel pastrues mikro-peeling effaclar promovon eliminimin e qelizave të vdekura me butësi, duke ndihmuar në largimin e papastërtive dhe sebumit të tepërt dhe duke çliruar poret. Redukton dukshmërinë e pikave të zeza dhe kontrollon efektin me shkëlqim. E lë lëkurën të butë, të pastër dhe të freskët.

Fakte shkencore

Pastruesi i parë i La Roche-Posay i formuluar me agjentë pastrues dhe mikroeksfolues. Vepron në papërsosmëritë e vazhdueshme dhe sebumin e tepërt, duke i dhënë rehati lëkurës së prirur ndaj akneve, madje edhe në trup.

Formula e testuar nën kontroll dermatologjik.

Hipoalergjike. ph fiziologjik. Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve. Tolerueshmëri e lartë.

Përbërësit kryesor

Acidi salicilik

Ai liron poret në thellësi dhe gjithashtu promovon reduktimin e papërsosmërive më të theksuara.

LHA (Lipo hydroxy acids)

Kryen një veprim delikat mikro-eksfolues.

Zink

Për të pastruar intensivisht lëkurën dhe për të reduktuar prodhimin e tepërt të sebumit.

 Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Sodium Laureth Sulfate • Decyl Glucoside • Glycerin • Sodium Chloride • Coco-Betaine • Salicylic Acid • Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate • Peg-6 Caprylic/capric Glycerides • Zinc Gluconate • Sodium Hydroxide • Capryloyl Salicylic Acid • Tetrasodium Edta • Citric Acid • Menthol • Polyquaternium-47 • Hexylene Glycol • Sodium Benzoate

Vellimi

200 ml, 400 ml

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.