La Roche Posay – Effaclar H, krem hidratues

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues  për fytyrën per lëkurë të yndyrshme të dobësuar nga trajtimet e papërshtatshme që mund ta thajnë lëkurën.
Veprimi: Hidraton intesivisht, forcon barrieren mbrojtese, dhe  qeteson lëkuren.
Perdorimi: Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurën e pastruar.
Tipi i lekures: E kombinuar me yndyre.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,350.00.Current price is: L2,680.00.

Çfarë është 

Effaclar H eshte krem hidratues intesiv per lekure te kombinuar dhe me yndyre dhe per lekuren pas trajtimeve dermatologjike.
Effaclar H hidraton intensivisht lëkurën e yndyrshme të brishtë nga trajtimet që thajnë lëkurën dhe kryen një veprim rimbushës të lipideve.

Si të përdoret
Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në lëkurën e pastruar.
Tekstura
Teksturë e re ultra e hollë me përfundim jo të yndyrshëm dhe jo ngjitës.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Effaclar H i rikthen rehati lëkurës që i nënshtrohet trajtimeve që tentojnë ta thajnë atë.
Trajtim shumë kompensues qetësues dhe hidratues për të dhënë rehati të qëndrueshme.
Fakte shkencore
Effaclar H është i pasuruar me Mp-Lipide, të cilat ndihmojnë në përforcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës, e shoqëruar me Niacinamide qetësuese kundër skuqjes.
Jo komedogjene.
Testuar nën kontroll dermatologjik në kombinim me trajtime që thajnë lëkurën.

Përbërësit kryesor

Gjalp Shea, Glicerine, Niacinamide
Përbërës aktiv për një veprim intensiv qetësues. Veprim qetësues ose kundër skuqjes.
Mp-Lipide
Lipidet ndihmojnë në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës në dimensionet e saj të ndryshme.
Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Dimethicone • Glycerin • Propylene Glycol • Ethylhexyl Palmitate • Squalane • Niacinamide • Caprylic/capric Triglyceride • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Peg-100 Stearate • Glyceryl Stearate • Peg-20 Stearate • Carbomer • Triethanolamine • Dimethicone/vinyl Dimethicone Crosspolymer • Myristyl Malate Phosphonic Acid • Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Hydroxypalmitoyl Sphinganine • Caprylyl Glycol • Tetrasodium Edta • Xanthan Gum • Cetyl Alcohol • Tocopherol • Phenoxyethanol • Parfum / Fragrance

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.