La Roche Posay – Effaclar Pastrues tonik dhe ngushtues i poreve

Informacion per produktin

Produkti: Locion per pastrimin e fytyres per lekure me yndyre me tendence akneike.
Veprimi: Pastron ne thellesi, zhbllokon poret  dhe zbeh dukshmërisë së tyre.
Perdorimi: Aplikohet ne mengjes dhe ne mbremje.
Tipi I lekures: Te yndyrshme të prirur ndaj akneve.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Shishe x 200 ml
Marka: La Roche Posay

L2,000.00

Çfarë është

Locion Astrigent Effaclar: Locioni astringent mikro-eksfolues effaclar ndihmon në pastrimin e poreve dhe zvogëlimin e dukshmërisë së tyre, falë kombinimit të një agjenti pastrues dhe LHA Mikro-Eksfoliues.

Si të përdoret

Hapi i pare – Pastroni dhe thani fytyrën.

Hapi i dyte – Lagni një disk pambuku me locion.

Hapi i trete – Aplikojeni butësisht në fytyrë.

Shmangni zonën e syve.

Tekstura

Locion.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Liron dhe shtrëngon poret, me efekt qetësues dhe antioksidant.

Fakte shkencore

Formulë e pasuruar me përbërës aktivë që rregullojnë sebumin dhe LHA eksfoliuese që ndihmon në zvogëlimin e menjëhershëm të madhësisë së poreve dhe çlirimin e tyre.

Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve.

Përbërësit kryesor

Uji termal

Efekt qetësues dhe antioksidant.

Glicerina

Një molekulë hidratuese për një ndjesi hidratuese të menjëhershme.

Acidi salicilik

Mikro-eksfoliant i butë.

 Përbërësit e tjere.

Aqua/ Water • Alcohol Denat. • Glycerin • Sodium Citrate • Propylene Glycol • Disodium Edta • Capryloyl Salicylic Acid • Citric Acid • Parfum/ Fragrance

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Effaclar Pastrues tonik dhe ngushtues i poreve