La Roche Posay – Pure Vitamin C10 Serum

Informacion per produktin

Produkti: Serum ushqyes me Vitamine C me efekt hidratues dhe reduktues te skuqjes. Ndihmon ne rikthimin e shkelqimit natyral te lekures.
Veprimi: Hidraton, pastron qelizat e vdekura zbut e qeteson skuqjen e lekures.
Perdorimi: Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë. Shmangni zonën e syve
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 30 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L5,500.00.Current price is: L3,850.00.

Çfarë është

Seum me Vitamine C te paster per lekuren e fytyres dhe qafes.
Serumi i Vitamines C10 te pastër rikthen shkëlqimin natyral te lëkurës së ndjeshme. Kundërshton shenjat e plakjes së lëkurës dhe përmirëson cilësinë e lëkurës.

Si të përdoret
Aplikojeni në mëngjes në fytyrë dhe qafë. Shmangni zonën e syve. Përdoreni atë së bashku me një krem/emulsion mbrojtjes ndaj diellit me SPF te larte.
Tekstura
Ndjesi e lehtë prej kadifeje, përthithet shpejt.
Pa yndyrë. Aromë e këndshme.
E perkryer si baze per make up
Me ujë termal te La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore
Vitamina C e pastër (acidi l-askorbik) është ndër format biologjike më aktive të Vitaminës C, e njohur për vetitë e saj shkëlqyese. Megjithëse organizmi i njeriut nuk është në gjendje ta prodhojë këtë molekulë,rrjedhimisht ajo duhet zevendesuar nga burimet te jashtme.
Fakte shkencore
Serumi i Vitamines C 10 te pastër është një përzierje unike e përbërësve efektivë dhe shumë të tolerueshëm.
1. Përbërës aktivë të jashtëzakonshëm për efikasitet kundër plakjes si:
– Vitamine C e pastër, Acid Salicilik, Acid Hialuronik

2. Tolerueshmëri e lartë me përbërës aktivë qetësues si:
– Neurosensina, Uje termal, Ph fiziologjik

I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Një zgjidhje për të gjitha llojet e lëkurës, për të reduktuar defektet dhe për të rikthyer shkëlqimin natyral te lëkurës.
Teksturë ultra e lehtë, e përshtatshme edhe për lëkurë të kombinuar:
Në 8 javë: * 79% thonë se parregullsitë e lëkurës janë më pak të dukshme.
Në 4 javë: 84% thonë se poret janë më pak të dukshme dhe më të ngushta.

Përbërësit kryesor
Vitamina C e paster
Ndihmon në përmirësimin e shkëlqimit dhe strukturës së lëkurës.
Ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe vijave të holla.

Acidi salicilik
Pastron qelizat sipërfaqësore.
Lehtëson eliminimin e qelizave të vdekura.

Lëkura është më e lëmuar.
Neurosensina dhe uji termal
Vepron në skuqjen e lëkurës
Qetësues

Lëkura zbutet intensivisht.

Perberesit e tjere

Aqua /water • Ascorbic Ac Id • Cyclohexas I Loxane • Glyce R in • Alcohol Denat. • Potassium Hydroxi De • Polymethylsilsesquioxane • Polysilicone-11 • Dimethicone • Propylene Glycol • Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate • C13-14 Isoparaffin • Peg-20 Methyl Glucose Sesquistearate • Sodium Hyaluronate • Adenosine • Poloxamer 338 • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Disodium Edta • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Caprylyl Glycol • Laureth-7 • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester • Xanthan Gum •toluene Sulfonicacid • Polyacrylamide • Tocopherol • Salicylic Acid • Parfum / Fragrance.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.