Korff – Sun Secret Spf 50+ Air Fluido Viso 50 ml

Informacion per produktin

Produkti: Krem per mbrojten nga rrezatimi  diellor
Veprimi: Mbron lëkuren nga dëmtimi  i rrezatimit diellor
Përdorimi: Aplikohet para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures : Normale ne te kombinuar.
Mosha: Te rritur
Niveli i mbrojtes: Spekter i larte, spf 50
Formulimi: Krem
Vëllimi :50 ml
Marka: Korff

L3,024.00

Cfare eshte

Korff Sun Secret Spf 50 Air Fluido Viso 50 ml

Teksturë e lëngshme ultra e lehtë SPF 50 (Mbrojtje shumë e lartë), me prekje të thatë dhe përthithje të menjëhershme. Formula ka një efekt hidratues dhe parandalues te plakjes se lekures. I pasuruar me kompleksin e ADN Safe, ruan bukurinë e lëkurës, kundërvepron me procesin e foto-plakjes dhe parandalon formimin e rrudhave. I papërshkueshëm nga uji.

Si të përdoret:

Aplikojeni në fytyrën e pastruar, të paktën 30 minuta para ekspozimit në diell. Përhapeni produktin me lëvizje rrethore derisa të përthithet plotësisht. Përsëriteni aplikimin e produktit shpesh gjatë gjithë ditës.

-Pa ngjyrues dhe derivate gruri.

-Jo komedogjene.

-E testuar klinikisht dhe dermatologjikisht.

-Testuar për nikel, krom, kobalt, merkur dhe paladium *.

Rezultatet e perdorimit te produktit:

19% *

Hidratimi

-35% **

Sipërfaqja e rrudhave

-36% **

Gjatësia e rrudhave

* Testi instrumental klinik i kryer te 20 vullnetarë që e përdornin produktin një herë në ditë për 28 ditë.

Perberesit:

Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Di- caprylyl Carbonate, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylnnethane, Ethylhexyl Salicylate, Dimethico- ne, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Undecane, Silica, Coco-Capryla- te, Glycerin, Bis-Ethylhexyloxyphe- nol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Triazone, Hydrogena- ted Vegetable Oil, Tridecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Betai¬ne, Sodium Chloride; Citrullus la- natus (Watermelon) Fruit Extract, Bisabolol, Helianthus annuus (Sun- flower) Seed Oil, Eriodictyon cali- fornicum Flower/Leaf/Stem Extract, Pisum sativum (Pea) Extract, Di- methicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Propylene Carbonate, lsoceteth-10, Butylene Glycol, BHT, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Di- sodium EDTA, Sodium Citrate, Phe- noxyethanol, EthyIhexyIglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzo- ate, Parfum (Fragrance).

Produkte në ofertë

Korff – Sun Secret Spf 50+ Air Fluido Viso 50 ml