Vichy Neovadiol Peri-Menopause Day Cream

Informacion për produktin

Produkti: Trajtim dite anti-rrudhë për femra në periudhën e menopauzës.
Veprimi: anti-rrudhë
Përdorimi: Perdoreni majat e gishtave për të masazhuar butësisht serumin në lëkurë
Marka: Vichy
Formulimi: solucion
Tipi i lëkurës: normale/mikse
I përshtatshëm për: femra
Specifik për: fytyra
Paketimi: 50 ml

Original price was: L5,400.00.Current price is: L4,320.00.

Pershkrimi:

Gjatë perimenopauzës, zvogëlimi i hormoneve rritet, duke bërë që lëkura të humbasë qëndrueshmërinë dhe densitetin, gjë që rezulton në rënien e lëkurës, shfaqjen e rrudhave dhe tonin e lëkurës të pabarabartë, si dhe humbjen e shkëlqimit. Kremi Dite Plotësues Neovadiol Perimenopause punon për të synuar shenjat e plakjes që shkaktohen nga menopauza dhe përmirëson hidratimin e lëkurës. Me një formulim të përbërësve aktivë afektivë: proksilan, HEPES dhe acid hialuronik, ky krem ​​përmirëson pamjen e njëtrajtshmërisë së tonit të lëkurës, shkëlqimin dhe strukturën për lëkurë të zhdërvjellët dhe me ndjesi më të butë. Ky xhel-krem ushqyes ndihmon lëkurën të duket më e fortë, rrit elasticitetin dhe lufton humbjen e kolagjenit në lëkurë.

Hipoalergjike. Testuar tek gratë në menopauzë me lëkurë të ndjeshme. E testuar nën kontrollin e dermatologëve.

Me mbi 20 vjet kërkime shkencore mbi ndikimet e menopauzës dhe shkencës së shëndetit të lëkurës, Vichy ka bashkë-zhvilluar Neovadiol, kujdesin e lëkurës për menopauzën.

Perdorimi:

1. Për lëkurën e pastruar aplikoni Vichy Neovadiol Peri-Menopause Day Cream duke përdorur majat e gishtave për të masazhuar butësisht serumin në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

2. Ndiqni me kremin e ditës për ngritjen e menopauzës Neovadiol. Aplikojeni në fytyrë dhe qafë dhe lëreni të zhytet butësisht në lëkurë.

3. Përfundoni rutinën tuaj të mëngjesit me mbrojtje nga dielli me SPF minimal 20.

Aplikoni të paktën dy pompa të Capital Soleil UV-Age Daily SPF50+ me lëng uji për mbrojtjen nga dielli në fytyrë dhe në zonat e ekspozuara, përfshirë qafën dhe veshët

Përbërësit kryesorë dermatologjikë:

  • Proxylan + Ekstrakt i farës Cassia
  • Uji vullkanik Vichy
  • Acidi Hialuronik

Përfitimet kryesore:

  • Përmirëson hidratimin
  • Lëkura duket më e lëmuar dhe më e shëndoshë
  • Përmirëson dukshëm uniformitetin e tonit të lëkurës
  • Ndihmon lëkurën të duket më e fortë
  • Rrit elasticitetin

Përbërësit:

AQUA /UJI / EAU • ALKOLI DENAT. • Glycerina • Prunus armeniaca Kernel Vaj / Vaji i kernelit të kajsiut • Niacinamide • Dimethicone • Hydroksipropil tetrahidropyrantriol • Propanediol • Propileni Glycol • IsononyoTanoy ISONANOATE • SILCHIPIPIKE E ISONOLIPENITIKE SHTETE SILCAPIPELIKE SHTETE E SILCAPHOOLIKE SHTETI I ISONOLPENILEMELISELIKELIKELIKELIKELIKELIKELIKELISOLIKE E SILLENIMELIKELIKELIKELIKELIKELIKELIKELIKELIKELISOLIKE E SILICAKE. • natriumakrilatet Crosspolymer-2 • Hyaluronate natriumi • Silica • Perlite • Adenozina • Polacryloyldimetil Taurat • Acryloyldimetiltaurat AcryloylDiLtaurat • Steareth-Steareth-Steareth-25 Methacrylate Capriyl Glyyl Glyyl Capryloylate • Steareth-Acipr Citely-Calsodyches Aciprin e Kapricit Caprylyly CaprylycolIn Salicyches • MENTOKSI PROPANEDIOL • PENTAERITRITIL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHIDROCINAMATE • POLIACRILAMIDE • C13-14 ISOPARAFIN • PARFUM / PARFUM.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.