Vichy Capital Soleil Anti-Dark Spot 3-in-1 SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Krem me veprim të trefishtë i përshtatshëm për çdo lloj lëkure
Veprimi: kundër njollave, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni para ekspozimit në diell.
Tipi i lekures: për çdo lëkurë
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi: krem
Paketimi :50 ml
Marka:Vichy

L2,640.00

Përshkrimi:

Kujdesi kundër njollave të errëta 3-në-1 Vichy Idéal Soleil është një krem ​​kundër diellit kundër hiperpigmentimit që ndihmon në zbehjen e njollave të errëta dhe uniformon tonin e lëkurës falë pigmenteve të lyer universale. Formula përmban Phe-Resorcinol, një përbërës aktiv kundër hiperpigmentimit që ndihmon në zbehjen e njollave të errëta ekzistuese dhe parandalon shfaqjen e pigmentimit të mëtejshëm.

Karakteristikat:

 • Ngjyra: nuancë universale;
 • Mbulimi: dritë;
 • Tekstura: krem;
 • Problemet e lëkurës: plakje, hiperpigmentim;
 • Koha e aplikimit: mëngjes;
 • Mosha: 15+;
 • Lloji i lëkurës: të gjitha llojet e lëkurës;
 • Përfitimet kryesore: mbron nga rrezatimi diellor, unifikon lëkurën, redukton hiperpigmentimin;
 • Formuluar pa: parabene.

Përbërësit kryesorë:

 • Pigmentet me ngjyra minerale ndihmojnë në njëtrajtimin e tonit të lëkurës;
 • 0.3% Phe-Resorcinol ndihmon në heqjen e njollave të errëta;
 • Përbërësit e kremit të diellit ndihmojnë në parandalimin e pigmentimit të mëtejshëm të errët;
 • Uji Mineralizues Vichy rimbush mineralet e lëkurës.

Përdorimi:

Shkundni mirë përpara përdorimit. Aplikoni Vichy Idéal Soleil 3-në-1 Kujdesi kundër Njollave të Errëta në mëngjes si hapi i fundit i rutinës së kujdesit të lëkurës. Riaplikoni pas 2 orësh ekspozimi, banje ose tharje me peshqir.

Përbërësit:

AQUA / WATER – CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE – HOMOSALATE – SILICA – ETHYLHEXYL SALICYLATE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – C12-15 ALKYL BENZOATE – BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE – DROMETRIZOLE TRISILOXANE – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – GLYCERIN – ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE – OCTOCRYLENE – PENTYLENE GLYCOL – STYRENE /ACRYLATES COPOLYMER – CI 77491, CI 77492, CI 77499 / IRON OXIDES – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – PARFUM / FRAGRANCE – CAPRYLYL METHICONE – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – BUTYLENE GLYCOL – CAPRYLYL GLYCOL – CINNAMOMUM CASSIA BARK EXTRACT – DIMETHICONE – DISODIUM EDTA – INULIN LAURYL CARBAMATE – PEG-8 LAURATE – PHENOXYETHANOL – PHENYLETHYL RESORCINOL – POTERIUM OFFICINALE ROOT EXTRACT – STEARIC ACID – STEARYL ALCOHOL – TEREPHTHALYLIDENE DICAMPHOR SULFONIC ACID – TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE – TOCOPHEROL – TRIETHANOLAMINE – XANTHAN GUM – EKSTRAKT I RRENJEVE ZINGIBER OFFICINALE / EKSTRAKT I RRENJES GJINXHER

 

Produkte në ofertë

Vichy Capital Soleil Anti-Dark Spot 3-in-1 SPF 50+