Vichy Capital Soleil Émulsion Toucher Sec SPF 50

Informacion për produktin

Produkti: Emulsion mbrojtës ndaj diellit SPF 50 për lëkurë mikse në të yndyrshme
Veprimi:mbrojtës
Perdorimi:Aplikoni emulsionin pak përpara ekspozimit.
Tipi i lekures:e yndyrshme/akneike, normale/mikse
Mosha:femra, meshkuj, të rritur
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi:fluid
Paketimi :50 ml
Marka:Vichy

L2,320.00

Pershkrimi:

Për të luftuar kundër efekteve të dëmshme të rrezeve UV, Vichy Laboratories inkorporojnë në Emulsionin Anti-Shine një sistem filtri me spektër të gjerë UVA-UVB, të përforcuar kundër rrezeve të gjata UVA (3/4 e rrezeve UV) dhe fotostabil me Mexoryl®.

Për të mbrojtur edhe më mirë kapitalin e çmuar gjenetik të lëkurës.

Lëkura është e matifikuar*, bukuria e saj ruhet.

Lëkura mbrohet nga djegia nga dielli dhe fotoplakja.

Perdorimi:

Aplikoni emulsionin Anti-Shine pak përpara ekspozimit. Riaplikoni shpesh dhe me bollëk, veçanërisht pas notit, djersitjes ose fshirjes me peshqir.

Masat paraprake për përdorim:

Formula e tij hipoalergjike është testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik. Jo komedogjene.

I pasuruar me Ujë Termal Vichy qetësues, forcues, rigjenerues.

Përbërja:

AQUA / UJI – ISOPROPYL PALMITAT – GLICERINE – OCTOCRILENE – ETILHEXYL SALICILATE – ALKOOL DENAT. – BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE – TITANIUM DIOXIDE [NANO] / TITANIUM DIOXIDE – ETHYLHEXYL TRIAZONE – TALC – STEARIC ACID – POTASSIUM CETYL PHOSPHATE – DIISOPROPYL SEBACATE – SYNTHETIC WAX – ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER – ALUMINUM HYDROXIDE – CAPRYLYL GLYCOLTA – GODLYCER ED STEARATE – ACIDI MIRISTIK – ACIDI PALMITIK – PEG-100 STEARAT – FENOKSIETANOL – ACIDI SULFONIK DIKAMFOR TEREFTALIDENE – TOKOFEROL – TRIETANOLAMIN

Produkte në ofertë

Vichy Capital Soleil Émulsion Toucher Sec SPF 50