Vichy Capital Soleil Protecteur Doux SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti:Qumësht mbrojtës ndaj diellit për fëmijë SPF 50
Veprimi: mbrojtës
Perdorimi: Aplikojeni kremin ne lekure para ekspozimit ne diell
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha: fëmijë
Niveli i mbrojtjes: shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi: emulsion
Paketimi : 300 ml
Marka:Vichy

Original price was: L3,600.00.Current price is: L2,880.00.

Përshkrimi:

Qumësht kundër diellit për fëmijë: një formulë rezistente ndaj ujit

Për shkak se lëkura e foshnjave dhe fëmijëve ka nevojë për mbrojtje rezistente ndaj diellit dhe ujit, laboratorët Vichy kanë zhvilluar qumështin e fëmijëve Vichy Ideal Sun SPF 50+ për lëkurë të ndjeshme. Falë mbrojtjes së tij kundër rrezeve të dëmshme të diellit dhe strukturës së tij rezistente ndaj ujit, fëmijët e vegjël mund të argëtohen në ujë në siguri të plotë.

Mbrojtje e gjerë:

Qumështi i diellit Vichy mbron lëkurën e foshnjave dhe fëmijëve nga rrezet e dëmshme të diellit falë përbërjes së tij të studiuar me kujdes dhe pranisë së Mexoryl, një molekulë e patentuar që korrespondon me mbrojtjen efektive nga dielli të kombinuar me rezistencën ndaj ujit. Një filtër i patentuar në 1986.

Tekstura e butë dhe e lehtë: jo ngjitëse, locioni i diellit aplikohet lehtësisht në lëkurë falë strukturës së tij të lëngshme. Shumë e lehtë për tu përhapur, kjo teksturë është e lehtë dhe e këndshme në prekje, gjë që lejon një aplikim shumë praktik dhe të lehtë.

Përfitimet:

Qumështi i diellit Vichy redukton ndjeshëm rrezikun e alergjive dhe siguron ekuilibrin e lëkurës së ndjeshme të fëmijëve të vegjël.

Përdorimi:

Aplikojeni kremin kundër diellit Vichy Ideal Soleil i papërshkueshëm nga uji me bujari, 1/2 orë para ekspozimit në diell, në të gjithë trupin e foshnjës ose fëmijës. Shmangni kontaktin me sytë dhe rinovoni aplikimin çdo dy orë, dhe menjëherë pas çdo noti.

Përbërja:

Ujit Termal Vichy,  Alkil Benzoat, Dyll sintetik, Niseshte alumini, Octenyl Succinate, Acid Palmitik, Acid Stearik, Trietanolaminë, Cetyl Fosfat Kaliumi, Akrilate 10-Akrilate/C Kryqpolimer, Hidroksid Alumini, Bis Etilheksiloksi, fenol Metoksifenil Triazinë, Kaprilil Glikoli, Dimetikoni, Stearat Gliceril, PEG-100 Stearat, Fenoksietanol, Silicë, Tereftaliliden Dikamphor Dikampor To SulfonerT.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.