Avene Hydrance Rich SPF 30 (Krem hidratues, mbrojtes nga dielli)

Informacion për produktin

Produkti:  Krem hidratues, dhe mbrojtes nga dielli për lekure te thate dhe shume te thate.
Veprimi: Hidraton,zbut e qetëson lëkuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne darke ose ne mëngjes.
Tipi i lekures: E thate,shume e thate.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Xhel.
Vellimi : Kuti x 40 ml.
Marka: Avene.

L2,400.00

Përshkrimi:

Avene Hydrance Rich SPF 30 eshte një krem ​​i pasur dhe hidratues që mbron nga rrezet UV dhe e lë lëkurën të hidratuar, në gjendje komode dhe të mbrojtur gjatë gjithë ditës.

Falë ndjenjës së rehatisë së këtij kremi të pasur, hidratimi bëhet baza e rutinës së bukurisë për të gjitha llojet e lëkurës nga e thata në shumë e thatë, e dehidratuar dhe e ndjeshme. Perdorimi i kremit hidratues Hydrance UV Rich i siguron lëkurës tuaj me ane të ujit termal Avène  24 orë hidratim dhe mbrojtje të lartë me SPF 30. Tekstura e tij e pasur, jo ngjitëse e lë lëkurën të butë,per “të shuar etjen  “e lekures  dhe të mbrojtur gjatë gjithë ditës. ditë, ndërsa aroma e saj delikate zgjon shqisat. E disponueshme edhe në versionin me ngjyrë BB.

Përfitimet:

MBRON. Mbrojtje e lartë nga dielli me SPF 30 kundër rrezeve UV dhe ndotjes, falë sistemit të filtrit mbrojtës Sunsitive® dhe Pre-tocopheryl.

HIDRATON për 24 orë të vazhdueshme. Veprimi i kompleksit hidratues* të patentuar të përbërësve aktivë Cohederm të kremit hidratues Hydrance UV RICH siguron shpërndarje optimale të Ujit Termal Avène dhe kufizon avullimin e tij.

ZBUT. Ky krem ​​hidratues me një aromë të freskët dhe delikate i ofron lëkurës tuaj një mbushje me ujë termal Avène me çdo aplikim, për lëkurë të butë dhe me shkëlqim.

Përdorimi:

Ne mëngjes ose gjate dites para daljes ne diell.

Këshilla për përdorimin

Shtrydhni një sasi të vogël të kremit hidratues të pasur me UV Hydrance SPF30 në majë të gishtave, prekni fytyrën dhe qafën dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë me majat e gishtave.

Rezultatet klinike

Hidraton lëkurën intensivisht dhe për një kohë të gjatë çdo ditë.

Hidratuesi i ngjyrosur Hydrance BB-RICH ofron 24 orë¹ hidratim të vazhdueshëm. Ditë pas dite, lëkura është e dukshme:

• I qetësuar: 92%²

• E mbrojtur: 98%²

• Më rrezatues: 91%²

Përbërësit:

Një kombinim i përbërësve aktivë shumë efektivë për hidratim afatgjatë.

Kohederm

Kompleks hidratues i patentuar me mikro-rezervuarë uji që lëkura mund t’i përdorë kur ka nevojë për të siguruar hidratim afatgjatë.

Sunsitive®-Protection

Sistemi i patentuar i filtrimit që përmban vetëm 4 kremra dielli për mbrojtje me spektër të gjerë UVB-UVA, ProVitamin E për mbrojtje kundër stresit oksidativ dhe ujë termal Avène.

Përbërësit e tjere:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). C12-15 Alkyl Benzoate. Dicaprylyl Carbonate. Diisopropyl Adipate. Glycerin. Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol [nano]. Water (aqua). Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine. Diethylhexyl Butamido Triazone. Polymethyl Methacrylate. Butyl Methoxydibenzoylmethane. Butyrospermum Parkii (shea) Butter (butyrospermum Parkii Butter). Methyl Gluceth-20. Isocetyl Stearoyl Stearate. Triethylhexanoin. Hydrogenated Starch Hydrolysate. C10-18 Triglycerides. Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. Potassium Cetyl Phosphate. Benzoic Acid. Caprylic/capric Triglyceride. Caprylyl Glycol. Decyl Glucoside. Disodium Edta. Fragrance (parfum). Glyceryl Behenate. Glyceryl Dibehenate. Phytosterols. Polyacrylate-13. Polyisobutene. Polysorbate 20. Propylene Glycol. Sorbitan Isostearate. Stearyl Alcohol. Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tribehenin. Xanthan Gum

 

Produkte në ofertë

Avene Hydrance Rich SPF 30 (Krem hidratues, mbrojtes nga dielli)