Avène Hydrance BB-Light Tinted Hydrating Emulsion SPF 30

Informacion për produktin

Produkti:Emulsion hidratues
Veprimi: hidratues/ushqyes, mbrojtje, mbulues
Perdorimi:Aplikojeni ne lekure
SPF: mbrojtje e larte SPF 30
Mosha: femra, të rritur
Formulimi:emulsion
Paketimi :40 ml
Tipi i lekures :i ndjeshëm/jotolerant
Marka: Avene.

L2,475.00

Përshkrimi:

Një emulsion i lehtë, hidratues me SPF 30 që e lë lëkurën të hidratuar, të butë dhe të mbrojtur gjatë gjithë ditës.

Falë ndjesisë komode të këtij emulsioni të lehtë, hidratimi bëhet themeli i rutinës së bukurisë për të gjitha llojet e lëkurës, nga normale në kombinim, të dehidratuar dhe të ndjeshme. Emulsioni hidratues me dritë UV Hydrance rikarik lëkurën tuaj me ujë termal Avène për t’ju ofruar 24 orë hidratim* dhe mbrojtje të lartë me SPF 30. Tekstura e tij e lehtë dhe jo ngjitëse e lë lëkurën të butë, të mbrojtur dhe të “shuar” gjatë gjithë ditës, ndërsa Aroma delikate zgjon shqisat. E disponueshme edhe në versionin me ngjyrë BB.

Opinioni i ekspertit tone:

Një mburojë hidratuese e përditshme, për t’u mbrojtur nga rrezet

Përfitimet:

• UNIFIKON çehren. Kombinimi i pigmenteve të perlës dhe mineraleve turbullon njollat ​​dhe ndriçon lëkurën.

• HIDRATON 24 orë në vazhdimësi. Falë kompleksit ekskluziv të patentuar Cohederm* dhe ujit qetësues dhe zbutës të burimeve termale Avène, lëkura rigjallërohet dhe rikrijon mekanizmat e saj natyralë hidratues.

• MBRON nga agresorët mjedisorë (radikalët e lirë dhe ndotja).

Përbërësit kryesorë:

  • Meiboserine është një vello që bllokon lagështinë;
  • Lipomucina siguron nivele optimale të hidratimit në të gjithë lëkurën;
  • Pre-tokoferili (vitamina E) mbron nga radikalet e lira.

Përdorimi:

Përhapeni një sasi sa një lajthie Hydrance BB-LIGHT në majë të gishtave, lyejeni në të gjithë fytyrën dhe qafën dhe përfundoni duke e lëmuar nga qendra në konturet e fytyrës dhe qafës.

Përbërësit:

UJI TERMAK BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. KARBONAT DICAPRILIL. DIISOPROPIL ADIPATE. GLICERINA. METILENI BIS-BENZOTRIAZOLIL TETRAMETILBUTYLFENOL [NANO]. UJI (AQUA). BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE.NISESETE E ALUMINIT OKTENILSUKINAT. BUTILI METOKSIDIBENZOILMETANI. METIL GLUCETH-20. POLIMETIL METAKRILAT. ISOCETYL STEAROYL STEARATE. TRIETHILHEXANOIN. HIDROLIZAT I NISESESE I HIDROGJENUAR. GLICERILI STEARAT. PEG-100 STEARATE. CETIL FOSFATI I KALIUMIT. ACIDI BENZOIK. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DECIL GLUKOZID. DISODIUM EDTA. AROMË (PARFUM). GLICERI BEHENATE. GLICERILI DIBEHENAT. FITOSTEROLET. POLIAKRILAT-13. POLISOBUTEN. POLISORBAT 20. PROPILENE GLIKOL. ISOSTEARAT SORBITAN. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM.

Produkte në ofertë

Avène Hydrance BB-Light Tinted Hydrating Emulsion SPF 30