Avène DermAbsolu Recontouring Serum (serum tonifikues,rikonturues)

Informacion për produktin

Produkti: Serum antirrudhe, antimoshe, tonifikues, rikonturues.
Veprimi: Ushqen,tonifikon,forcon lëkuren si dhe ripercakton konturet e nofulles.
Perdorimi: Ne mengjes dhe ne darke.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet.
Mosha: Te rritur. 50+
Formulimi: Serum (solucion).
Paketimi : Kuti x 30 ml
Marka: Avene

Original price was: L6,600.00.Current price is: L5,280.00.

Përberësit:

Avène DermAbsolu Recontouring Serum eshte serum tonifikues,rikonturues.(ripërcakton vijën e nofullës) .

Ky serum rikonturues riparon dhe tonifikon lëkurën, kështu që kontura e fytyrës ripërcaktohet dukshëm. Një serum ne perdorim ne rang global ne trajtimin  kundër plakjes që vepron në të gjitha shenjat e plakjes së lëkurës falë kombinimit të tij unik të përbërësve aktivë të patentuar* shumë të perqendruar: Polifenolet e vaniljes, mbrojtës të acidit hialuronik, të kombinuara me Bakuchiol (Syténol™), një alternativë me bazë bimore për Retinol. dhe Glycolol, një pararendës i lipideve thelbësore të lëkurës. Formula e tij jo e yndyrshme ‘serum-në-vaj’ shkrihet në lëkurë, hidraton për 24 orë** dhe ndriçon lëkurën falë pranisë së perlës.

Falë shishes së saj inovative me pika, DermAbsolu SERUM rimbushet automatikisht për të dhënë dozën perfekte për fytyrën me një shtrydhje të vetme. I pasur me ujë të burimeve termale Avène, ky trajtim është i përshtatshëm për të gjitha lëkurat e pjekura dhe të ndjeshme.

Disa fjalë nga eksperti jonë

Serumi rikonturues: mëngjes dhe mbrëmje, kujdesi kundër plakjes shumë i koncentruar ofron një moment vërtet të jashtëzakonshëm kënaqësie.

Përfitimet kryesore:

Një treshe unike dhe e patentuar e përbërësve aktivë në një teksturë “serum-në-vaj” për të vepruar kundër efekteve të dukshme të plakjes së lëkurës.

• Rikthen lëkurën e dehidratuar falë veprimit të Bakuchiol (Syténol™) dhe Polifenoleve të Vaniljes.

• Ripercakton konturet dhe ruan volumin e fytyrës.

• Rifreskon  lëkurën mature.

Perberesit kryesore:

Polifenolet e vaniljes, mbrojtës të acidit hialuronik,

Bakuchiol (Syténol™), një alternativë me bazë bimore për Retinol. dhe Glycolol, një pararendës i lipideve thelbësore të lëkurës.

TEKSTURA:

Një teksturë që kombinon komoditetin e një vaji me lehtësinë e një serumi falë teknologjisë ‘serum-në-vaj’.

Aroma e produktit

Aromë delikate lulesh

Perdorimi:

Aplikojeni para kremit të ditës, në fytyrë, qafë dhe gjoks.

Frekuenca e përdorimit

2 herë në ditë

Shkundeni para përdorimit.

Vetëm për përdorim të jashtëm.

Shmangni kontaktin me sytë.

Perberesit e tjere:

Caprylic/capric Triglyceride. Glycerin. Methyl Gluceth-20. Coco-Caprylate/caprate. Dimethicone. Bakuchiol. Glyceryl Linoleate. Simmondsia Chinensis (jojoba) Seed Oil (simmondsia Chinensis Seed Oil). 1,2-Hexanediol. Caprylyl Glycol. Cetyl Alcohol. Fragrance (parfum). Glyceryl Linolenate. Glyceryl Oleate. Glyceryl Palmitate. Glyceryl Stearate. Glycine Soja (soybean) Oil (glycine Soja Oil). Helianthus Annuus (sunflower) Seed Oil (helianthus Annuus Seed Oil). Hydrogenated Polyisobutene. Hydrogenated Starch Hydrolysate. Hydroxyethyl Acrylate/sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer. Lactic Acid. Mica. Palmitic Acid. Peg-7 Trimethylolpropane Coconut Ether. Propylene Glycol. Sodium Stearoyl Glutamate. Sorbitan Isostearate. Stearic Acid. Titanium Dioxide (ci 77891). Tocopherol. Tocopheryl Glucoside. Tropolone. Vanilla Tahitensis Fruit Extract. Water (aqua)

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.