La Roche Posay – Toleriane Dermallergo Light Cream

Informacion per produktin

Produkti:  Krem hidratues,riparues,qetesues per lekure alergjike ,kuperoze
Veprimi:  Hidraton per 48 ore,riparon,zhduk menjehere skuqjen parandalon rishfaqjen e  saj
Perdorimi:  Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në konturin e syve dhe qafe
Tipi i lekures:  E thate,e acaruar.e skuqur
Mosha:  Te rritur,femije
Formulimi: Krem
Paketimi : Flakon x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,790.00.Current price is: L3,032.00.

Cfare eshte
Toleriane Dermallergo Creme Legere është një hidratues i përditshëm i fytyrës për lëkurë të thatë deri në lëkurë normale që është e prirur ndaj alergjive ose lëkurës së ndjeshme. Mundësuar nga shkenca e mikrobiomës. Është një hidratues pa aromë dhe alkool që hidraton menjëherë dhe qetëson shenjat e acarimit të lëkurës.
Testuar në lëkurë alergjike.
Formule hipoalergjike.
Tekstura
Teksturë e lehtë dhe e lëmuar, e pasuruar me ujin e burimit termal La Roche-Posay.
Përfitimet kyçe
Si një hidratues i përditshëm i fytyrës për llojet e lëkurës së thatë, ky hidratues fytyre mbështet lëkurën e ndjeshme të prirur ndaj alergjive duke kombinuar Sphingobioma, inovacioni ynë i ri prebiotik, Neurosensine një agjent qetësues që rehaton lëkurën dhe ujin termal të burimit La Roche-Posay, qetësues natyral dhe antioksidant. Ofron hidratim të lëkurës 48H. Mbështet barrierën natyrale të lëkurës.
Si të aplikoni
Aplikojeni në fytyrë, konturet e syve dhe qafën, mëngjes dhe mbrëmje pas pastrimit të fytyrës në rutinën e kujdesit të lëkurës

Formula e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik. Ky hidratues është 100% pa alkool dhe pa aromë. formuluar me inovacionin tonë më të fundit prebiotik sphingobioma për të mbështetur mikrobiomën e lëkurës. Me ambalazh ultra hermetik, antikontaminues, antioksidues, kundër tharjes dhe mbetjeve. Një hidratues jo komedogjen që lejon një formulim minimal dhe kontroll optimal të përdorimit.

· Shishe me pompë pa ajër
· Hidratues me agjentë qetësues
· I përshtatshëm për të rriturit
· Aplikim për fytyrën, konturin e syve dhe qafën
· Hidratues pa aromë dhe alkool
Përbërësit kryesor
Neurosensine
zvogëlon shqetësimin. redukton ndjeshëm reaktivitetin dhe ndjeshmërinë e lëkurës.
Karnozina dhe Vitamina E
Një dyshe antioksidante. ndihmon lëkurën të reduktojë shqetësimin dhe skuqjen gjatë natës.
Uje termal nga La Roche-Posay
Qetëson dhe redukton irritimin e lëkurës.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.