La Roche Posay – Kerium DS cream

Informacion per produktin

Produkti: Krem ​​për trajtimin e dermatitit seborrheik që ndihmon në pastrimin ne thellesi te lëkurës së fytyrës
Veprimi: Redukton i irritimit e lëkurës.Rregullon nivelin e prodhimit të sebumit Veprim antibakterial.Eleminon  kruajtjen.
Perdorimi:  Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit te lekures.
Tipi i lekures: Me skuame,seborrheike
Mosha:  Te rritur,femije
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,400.00.Current price is: L1,920.00.

Cfare eshte

Krem fytyre për te trajtuar dermatitin seborrheik
Me dermobiotik termik
Me veprim antibakterial
Aplikim i rehatshëm
Kremi La Roche Posay Kerium DS është një krem për dermatitin seborrheik që ndihmon në eksfolimin e lëkurës së fytyrës dhe forcimin e mbrojtjes së saj.

Perberesit kryesore

Përmban një kombinim inovativ të përbërësve:

Dermobiotiku termik, i cili redukton eritemën dhe nxit eksfolimin e lëkurës, duke parandaluar rishfaqjen e eritemes.
Pirokton olaminik dhe zink që veprojnë në mënyrë sinergjike dhe kanë një veprim të plotë antibakterial dhe rregullues të nivelit te sebumit.
Eritema dhe eksfolimi eliminohen, pasi pas 4 javësh përdorimi,ka një reduktim 100% dhe rikthehet gjendja normale. Barriera epidermale riparohet dhe mbrojtja natyrale e lëkurës forcohet.

Nuk ka teksturë ngjitëse dhe ofron rehati dhe hidratim për lëkurën. Rezultatet ruhen për 6 javë pas ndërprerjes së përdorimit.

Perdorimi

Aplikoni La Roche Posay Kerium DS Cream Pro-desquamating Soothing Face Care në mëngjes dhe ne mbremje.

Perberes te tjere

Aqua / water, isononyl isononanoate, glycerin, dimethicone, ammonium polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate, myristyl myristate, stearic acid, potassium cetyl phosphate, zinc pca, glyceryl stearate se, sodium hydroxide, palmitic acid, disodium edta, capryloyl glycine, vitreoscilla ferment, citric acid, xanthan gum, acrylates copolymer, sodium benzoate, phenoxyethanol, piroctone olamine, parfum / fragrance.

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.