La Roche Posay – Toleriane Dermallergo Fluid

Informacion per produktin

Produkti:  Krem hidratues,riparues,qetesues per lekure alergjike ,kuperoze
Veprimi:  Hidraton per 48 ore,riparon,zhduk menjehere skuqjen parandalon rishfaqjen e  saj
Perdorimi:  Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje në konturin e syve dhe qafe
Tipi i lekures:  E ndjeshme,normale ne mikse
Mosha:  Te rritur,femije
Formulimi:  Fluid
Paketimi : Flakon x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,790.00.Current price is: L3,032.00.

Toleriane Dermallergo Fluide është një hidratues i lehtë për lëkurën e prirur ndaj alergjive. Hidraton menjëherë dhe qetëson irritimet e lëkurës dhe zhduk menjehere skuqjen e lekures dhe parandalon  rikthimin e saj.
Testuar në lëkurë alergjike. Formule hipoalergjike

Vetitë
Përdoret per lëkurë të prirur ndaj alergjive ose ultra të ndjeshme,gjithashtu edhe per lëkure te kombinuar në të yndyrshme.

Perdoret ne shqetesime te lekures si thatësi, skuqje, ndjesi shpimi gjilpërash, ndjesi parehati, thumbim.

Hidratues ditor i lëkurës me prirje ndaj alergjive për lëkurën e kombinuar dhe të ndjeshme me yndyre që kombinon Sphingobioma, inovacioni ynë i ri që forcon funksionet e mikrobiomës, Neurosensine një agjent i fortë qetësues që synon shenjat e acarimit dhe ndjeshmërisë së lëkurës. Dhe Uji Termal i Burimit La Roche-Posay, qetësues dhe antiirritues në mënyrë natyrale.

I përshtatshëm për lëkurë të prirur ndaj alergjive ose ultra të ndjeshme. Ofron hidratim 48 ore. Riparon dhe mbron barrierën e lëkurës në 1 ore.

Hidratuesi i parë i lëkurës me prirje ndaj alergjive nga La Roche-Posay.
Hipoalergjike. Për lëkurat e kombinuara dhe të ndjeshme me yndyre.

* Testuar  klinikisht në 24 gra kaukaziane të moshës 18 deri në 65 vjeç

Fakte shkencore

Siguria përfundimtare. Formula e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmologjik. Me 0% Alkool, 0% Aromë.

Formuluar me inovacionin tonë më të fundit Sphingobioma që forcon funksionet e mikrobiomës.

Me ambalazh ultra-hermetik, kundër kontaminimit, oksidimit, kundër tharjes .Jo komedogjene.

-Cilesia e produktit eshte e provuar
-Efikasiteti i menjhershem dhe i qëndrueshëm

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe okulistik.
Kremi Toleriane Dermallergo, lehtëson menjëherë dhimbjet.
Forcon funksionet e mikrobiomës së lëkurës dhe riparon barrierën e lëkurës.
Zhduk menjehere skuqjen e lekures dhe parandalon  rikthimin e saj.

Rezultatet e studimit klinik.
Efikasiteti i menjëhershëm
– Skuqjet janë ulur me -29%
– Ndjesitë e thumbimit janë ulur me -51%
Efikasiteti afatgjatë
– Pas 1 jave perdorimi nuk ka rikthim te skuqjes

*Studim klinik në 63 subjekte – nga 20 deri në 65 vjeç

Tekstura dhe Aplikimi
Tekstura
Teksturë tepër e lehtë dhe e freskët, me ujë termal të burimit La Roche-Posay.

Si të aplikoni
Aplikojeni në fytyrën e pastruar, konturin e syve dhe qafën, në mëngjes dhe në mbrëmje.

Përbërësit kryesor
Sfingobioma
Një ekstrakt unik bakterial që ndihmon në mbështetjen e funksionit të mikrobiomës.
Neurosenzinat
Për të qetësuar skuqjen dhe ndjeshmërinë e lëkurës.
Uje termal te  La roche-posay
Për të qetësuar dhe reduktuar skuqjen e lëkurës.

 Përbërës te tjere
Aqua / Uji / eau • glicerinë • glycol butylene • propandiol • squalane • butyrospermum parkii gjalpë / gjalpë shea • glikol pentylen • niacinamide • celulozë • zea majit nisic / cornry actrizy actrylizy • Polystrizy actylizy actrylizy 20 actrylizy actryccy • spingomonas ekstrakt taurat poliakriloildimetil amonium • hidroxiacetofenon • acidi citrik • trisodium etilenediamin disuccinate • acetili dipeptide-1

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.