La Roche Posay – Hydraphase UV Legere

Informacion per produktin

Produkti:  Krem hidratues i fuqishem,qetesues dhe mbrojtes.
Veprimi:  Hidraton per 24 ore,mbron lekuren nga faktoret e jashtem.
Perdorimi:  Aplikojeni cdo në mëngjes  në fytyre dhe qafe.
Tipi i lekures: Normale ne mikse.
Mosha:  Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Flakon x 50 ml.
Marka: La Roche Posay.

L3,280.00

Çfarë është
Hydraphase Intense UV Legere hidraton menjëherë dhe ndihmon në mbrojtjen e lëkurës falë filtrave UVA/UVB.

Si të përdoret
Aplikojeni çdo mëngjes në fytyrë dhe qafë. Shmangni zonën e syve.

Tekstura
E lehtë, e freskët, jo e yndyrshme.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
I jep lëkurës një hidratim që zgjat deri në 24 orë falë përzierjes së ujit termal La Roche-Posay dhe acidit hialuronik, një përbërës aktiv me një veprim të fuqishëm hidratues.

Lëkura është e hidratuar me ujë termal.
Funksioni i barrierës së lëkurës forcohet për të mbajtur ujin në lëkurë.
Ndjeshmeri prekje e lehtë, e freskët, jo e yndyrshme.

Fakte shkencore
Efekt i menjëhershëm rigjallërues dhe shkëlqyes.

Paketimi mbron formulën dhe ruan freskinë e saj.
I përshtatshëm për lëkurë normale në kombinim, të ndjeshme dhe të dehidratuar

Tolerueshmëria e testuar nën kontroll dermatologjik.
Vlefshmëria 12 muaj  pas hapjes:
Perbërësit kryesor
Acidi Hialuronik
Një përbërës i fuqishëm hidratues. Ndihmon lëkurën të ruajë hidratimin gjatë gjithë ditës.
Sistem Filter Mexoryl Xl
Sistemi i filtrit Mexoryl®XL mbron lëkurën nga agresionet e përditshme të rrezeve UVA, shkaku kryesor i plakjes së parakohshme të lëkurës.
Uje termal i La Roche-Posay
Qetësues. Lëkure e hidratuar.
Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Dimethicone • C12-15 Alkyl Benzoate • Glycerin • Octocrylene • Diisopropyl Sebacate • Butyl Methoxydibenzoylmethane • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid • Hydroxypropyl Tetrahydropyrantriol • Drometrizole Trisiloxane • Potassium Cetyl Phosphate • Triethanolamine • Propylene Glycol • Peg-100 Stearate • Stearyl Alcohol • Glyceryl Stearate • Stearic Acid • Dimethiconol • Arginine Pca • Serine • Palmitic Acid • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Disodium Edta • Hydrolyzed Linseed Extract • Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester • Xanthan Gum • Acrylates Copolymer • Sodium Benzoate • Phenoxyethanol • Benzoic Acid • Parfum / Fragrance

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Hydraphase UV Legere