Avene – Cicalfate Emulsion riparues për lekurën

Informacion per produktin

Produkti: Emulsion riparues, qetesues, hidratues per lekuren pas trajtimeve dermatologjike, peelingut dhe lazer.
Veprimi: Hidraton, qeteson dhe riparon lëkuren.
Perdorimi: Dy here ne dite, mengjes dhe darke.
Tipi i lekures: E thate e brishte.
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Emulsion.
Paketimi : Kuti x 40 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.

Cfare eshte

Avene – Cicalfate Emulsion Post-Acta riparues eshte nje emulsion qe perdoret per qetesimin, hidratimin dhe riparimin e lekures  pas nderhyrjeve sipërfaqësore dermatologjike, ose pas peeling-ut dhe trajtimeve me lazer.

Cicalfate Emulsion Post-Acta riparues ka nje teksturë jo te yndyrshme dhe jo ngjitëse me nje veprim qetësues, riparues , pastrues ne lekure.

Një trajtim i formuluar posaçërisht për të qetësuar lëkurën e të rriturve që është e brishtë pas nderhyrjeve sipërfaqësore dermatologjike. Pas një trajtimi ose peeling me lazer, lëkura mund të skuqet, të mbinxehet ose të ketë një ndjesi “shtrëngimi “.

Me tolerueshmëri të lartë, Emulsioni riparues Cicalfate Post-Acta lehtëson ndjesitë e nxehtësisë së tepërt dhe ndihmon në ristrukturimin e lëkurës * të brishtë. Pasi të aplikohet, konsistenca transparente dhe jo e yndyrshme e Emulsionit ristrukturues Cicalfate POST-ACTA nuk ngjitet. Shpërndahet lehtësisht edhe në lëkurë të ndjeshme.

Opinioni i ekspertit tonë
Një formulë e zhvilluar për të nxitur riparimin e lëkurës pas trajtimeve sipërfaqësore dermatologjike.

Përfitimet

RIPARIMI * i lëkurës së brishtë pas një veprimi dermatologjik sipërfaqësor (trajtim me lazer, peeling, etj.). Sukralfati, një përbërës aktiv funksional, ndihmon në ristrukturimin e epidermës.
PASTRON zonat e brishta. Lidhja e sulfatit të bakrit dhe sulfatit të zinkut ndihmon për të parandaluar përhapjen e mikrobeve.
ZBUT ndjesitë e nxehtësisë, falë veprimit të Ujit Termal Avène, me vetitë e tij hidratuese, qetësuese dhe zbutëse.

Perdorimi
Për t’ju ndihmuar të riparoni lëkurën e irrituar dhe ta mbroni atë çdo ditë pas një trajtimi sipërfaqësor dermatologjik, aplikoni emulsionin ristrukturues Cicalfate POST-ACTA dy herë në ditë për të qetësuar dobësitë, skuqjet dhe ndjesitë e nxehtësisë së tepërt në fytyrë.

Perberja

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Ethylhexyl Palmitate. Cetearyl Alcohol. Triethylhexanoin. Aluminum Sucrose Octasulfate. Glycerin. Cetearyl Glucoside. Dimethicone. Benzoic Acid. Caprylyl Glycol. Copper Sulfate. Disodium Edta. Glyceryl Stearate. Peg-100 Stearate. Sclerotium Gum. Sodium Hydroxide. Tocopheryl Acetate. Zinc Sulfate

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.