La Roche Posay – Toleriane Sensitive Fluide (hidratues dhe mbrojtës për lëkurë yndyrë dhe mikse)

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues per lekure te kombinuar dhe me yndyre.
Veprimi: Hidraton per 48 ore, matifikon,qeteson dhe riparon barrieren e  lekures.
Perdorimi: Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe në mbrëmje.
Tipi i lekures: E kombinuar dhe me yndyre.
Mosha: Te rritur dhe femije.
Formulimi: Emulsion.
Paketimi : Tubet x 40 ml.
Marka: La Roche Posay.

L2,380.00

Çfarë është

Toleriane sensitive fluido qetëson, mbron dhe hidraton.

Një risi në hidratimin e lëkurës. Një formulë e përshtatshme edhe për fëmijët.

Si të përdoret

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe në mbrëmje.

Tekstura

Emulsion i lehtë, matifikues. Jo i yndyrshëm.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore

Lëkura e ndjeshme kërkon vëmendje të veçantë për të riparuar funksionin e saj pengues dhe për të ruajtur mikrobiomën e saj natyrore, një pengesë e padukshme që e mbron atë nga  dhe faktorët ndikues mjedisorë.

– Hidratim intensiv deri në 48 orë. Riparon dhe forcon barrierën e lëkurës.

– Veprim i fuqishëm qetësues. Qetëson lëkurën dhe zvogëlon skuqjen. Lehtëson shtrëngimin e lëkurës, djegien ose ndjesinë e shpimit, thatësinë dhe skuqjen e herëpashershme.

Fakte shkencore

Hidratues qetësues, mbrojtës për lëkurë të ndjeshme.

Lehtëson shtrëngimin e lëkurës, djegien ose ndjesinë e shpimit, thatësinë dhe skuqjen e herëpashershme.

Pa parfum. Nuk përmban alkool.

Jo komedogjene. Delikate. Tolerueshmëri e lartë. Gjithashtu i butë për lëkurën e fëmijëve.

Përbërësit kryesor

Glicerina

Ofron deri në 48 orë hidratim.

Uji termal i La Roche-Posay

Qetësues. ndihmon në reduktimin e skuqjes.

Përbërësit e tjere

Aqua / water • caprylic/capric triglyceride • glycerin • propanediol • pentylene glycol • niacinamide • ammonium polyacryloyldimethyl taurate • caprylyl glycol • citric acid • xanthan gum

Produkte në ofertë