La Roche Posay – Toleriane Dermallergo Eyes (krem për konturin e syve)

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues, riparues, qetesues per lekuren e konturit te syve.
Veprimi: Hidraton dhe qetëson zonën e konturit të syve, ul ënjtjen,zvogelon qeset poshte syve. 
Perdorimi: Nje lyerje ne darke
Tipi I lekures: E thate e ndjeshme
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 20 ml
Marka: La Roche Posay

L2,456.00

Cfare eshte

Kremi Toleriane Ultra Eye Contour Sensitive është një locion për kujdesin e syve që hidraton, mbron dhe qetëson zonën e konturit të syve, duke reduktuar ënjtjen. Ky krem ​​për sytë është një hidratues intensiv dermatologjik, i testuar në lëkurë alergjike.

I përshtatshëm për konturet e syve të ndjeshme, lehtësisht të irrituara. Ky krem per  syte është projektuar për lëkurën e thatë për shkak të strukturës së tij të lëmuar dhe ultra të lehtë për të mbrojtur zonën ultra të ndjeshme të konturit të syve.

Tekstura

I pasuruar me ujin e burimeve termale La Roche-Posay, ky hidratues i konturit të syve ka një teksturë ultra të lehtë hidratuese dhe mbështjellëse.

Përfitimet kryesore

Përmban Neurosensine™ & Niacinamide – përbërës që qetësojnë dhe kujdesen për lëkurën e ndjeshme. Gjithashtu përmban ujë të burimit termal La Roche-Posay antioksidant, i cili është hidratues dhe qetësues.

1. Lehtësim i menjëhershëm: Ulje e ndjeshme e kruajtjes, shqetësimit, ndjesisë së nxehtësisë dhe skuqjes.

2. Lehtësim afatgjatë: Reduktim i ndjeshëm i acarimit dhe ënjtjes pas 4 javësh*.

3. Tolerancë e lartë: Efikasiteti është i provuar dhe i testuar në lëkurën alergjike dhe atopike.

Rezultatet klinike pas 4 javësh përdorimi

Të gjitha grupet e subjekteve vlerësojnë se kremi Toleriane Ultra Eye Contour Sensitive ul dukshëm aspektin e irrituar dhe ënjtjen e konturit të syrit**.

Si të aplikoni

Aplikojeni butësisht në zonën e konturit të syve çdo mëngjes dhe mbrëmje, duke përdorur teknikën e mëposhtme të aplikimit kundër fërkimit që redukton rrezikun e fërkimit të konturit të ndjeshëm të syve.

1. Aplikoni një sasi të vogël të produktit në majë të gishtit të unazës.

2. Lyejeni me delikatesë mbi zonat e konturit të syve dhe qepallat.

3. Ushtroni presion të lehtë nga pjesa e brendshme e syrit nga jashtë.

4. Përfundoni duke ushtruar presion të lehtë mbi të gjithë syrin.

Paralajmërime:

Përdorimi i jashtëm. Shmangni syrin. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni ato menjëherë dhe tërësisht.

Testuar nën kontroll dermatologjik në lëkurë alergjike. Testuar nën kontroll okulistik. Jo komedogjene.

Produkte në ofertë