La Roche Posay – Lipikar Lait

Informacion per produktin

Produkti: Qumësht hidratues dhe qetësues trupi për lëkura normale ne të thata.
Veprimi: Hidraton,zbut e qeteson lekuren
Perdorimi: Apliko 1-2 here ne dite
Tipi i lekures: Normale dhe e thate
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Kuti x 400 ml
Marka: La Roche Posay

L2,208.00

Cfare eshte

Lipikar Lait Body Milk është një qumesht zbutës hidratues për trupin, i formuluar për të rikthyer butësinë dhe elasticitetin në lëkurën e thatë. Ky locion trupi për rimbushjen e lipideve ofron 48 orë hidratim të lëkurës dhe është i përshtatshëm për t’u përdorur në lëkurë të butë të prirur ndaj ekzemës. Me gjalpë Shea për të ndihmuar në forcimin e barrierës së lëkurës, Lipikar Lait Body Milk ofron rehati të qëndrueshme nga thatësia e lëkurës dhe ndjeshmëria e shoqëruar.

Tekstura

Qumështi i trupit lipikar lait është një formulim jo i yndyrshëm, jo ​​ngjitës që përthithet shpejt, hidraton trupin për të rikthyer butësinë dhe elasticitetin në lëkurën e thatë.

Përfitimet kryesore

  • I testuar dermatologjikisht për lëkurën e ndjeshme,
  • Lipikar Lait Body Milk është një formulim për rimbushjen e lipideve që nuk është i yndyrshëm,
  • Jo ​​ngjitës dhe pa aromë.

Formula e testuar ndaj alergjive e krijuar për t’u përdorur çdo ditë nga e gjithë familja; nga foshnjat tek të moshuarit.

Testuar nën mbikëqyrjen dermatologjike dhe pediatrike.

Si të aplikoni

Aplikoni Lipikar Lait Body Milk çdo ditë në lëkurë të pastër të thatë.

Kujdes: Mos e gëlltisni. Mbajeni larg fëmijëve. Në rast kontakti me sytë, shpëlajini ata menjëherë.

Nëse vuani nga ekzema, ju rekomandojmë të konsultoheni me mjekun tuaj ose profesionist tjetër të kualifikuar të kujdesit shëndetësor.

Përbërësit kryesor

Gjalpi Shea

Një përbërës kyç në të gjitha formulat lipikar, gjalpi shea është i njohur për aftësinë e tij për të rivendosur shtresën hidrolipidike të lëkurës me lipide të ngjashme me ato të lëkurës. Burimi i qëndrueshëm.

Krem i ftohtë( kremi zbutes dhe mbrojtes)

Riparon  dhe ruan hidratimin

Niacinamid

Një përbërës aktiv qetësues që ndihmon në zbutjen e ndjesive të kruajtjes dhe rivendosjen e barrierës lipidike në lëkurë.     I pershtatshem per lekurat atopike te prirur ndaj ekzemes.

Perberes te tjere

Aqua / Water • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Glycerin • Sorbitan Stearate • Paraffinum Liquidum / Mineral Oil • Niacinamide • Brassica Campestris Oleifera Oil / Rapeseed Seed Oil • Aluminum Starch Octenylsuccinate • Dimethicone • Cera Alba / Beeswax • Sorbitan Tristearate • Carbomer • Sodium Hydroxide • Poloxamer 338 • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Disodium Edta • Sucrose Cocoate • Caprylyl Glycol • Citric Acid • T-Butyl Alcohol • Cetyl Palmitate • Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Chlorhexidine Digluconate • Parfum / Fragrance

Produkte në ofertë