Avene Hydrance Aqua Gel

Informacion për produktin

Produkti:  Krem hidratues,matifikues per lekure te kombinuar dhe me yndyre.
Veprimi: Hidraton,matifikon rifreskon lekuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne darke.
Tipi i lekures: E kombinuar,me yndyre.
Mosha: Te rritur.
Formulimi:  Xhel.
Paketimi : Kuti x 100 ml.
Marka: Avene.

Original price was: L4,200.00.Current price is: L3,360.00.

Përshkrimi:

Hydrance Aqua-Gel eshte xhel-krem me nje formule e cila hidraton, mbron, matifikon dhe shkëlqen lekuren, Hydrance Aqua-Gel ofron hidratim afatgjatë falë kombinimit të tij të përbërësve aktivë hidratues. Ky xhel-krem me një teksturë të freskët aqua-gel i jep lëkurës një vello delikate uji që i jep rehati, elasticitet dhe shkëlqim. Hidraton, mat dhe ndriçon të gjitha llojet e lëkurës së dehidratuar dhe të ndjeshme me një gjest të vetëm. Ky trajtim hidratues mbron lëkurën nga agresionet e përditshme falë veprimit antioksidant të Provitaminës E (Pre-tokoferil) të kombinuar me ekstraktin e Myrtle, i cili ndihmon në ndriçimin dhe rigjallërimin e lëkurës. I pasuruar me Cucurbita Pepo, zvogëlon shkëlqimin dhe minimizon poret.

Keshilla e ekspertit tonë

Një trajtim gjithëpërfshirës 24-orësh hidratues, qetësues dhe detoksifikues që përshtatet me të gjitha nevojat tuaja (krem dite, maskë nate, trajtim për konturet e syve).

Përfitimet:

• Hidraton dhe matikfikon lëkurën.

• Mbron nga radikalet e lira.

• Rrit nivelin e shkelqimit ne lekure.

Tekstura:

Një krem ​​xhel kremoz që shkrihet menjëherë në lëkurë për ta hidratuar atë.

Parfum.

E butë dhe e lehtë.

Përbërësit:

Ujë termal Avène

Falë karakteristikave unike minerale dhe biologjike, ka veti qetësuese, zbutëse dhe ribalancuese.

Cohederm

Kompleks hidratues i patentuar me mikro-rezervuarë uji që lëkura mund t’i përdorë kur ka nevojë për të siguruar hidratim afatgjatë.

Përdorimi:

Njehere ne dite.

Përbërësit e tjere:

Avene Thermal Spring Water (avene Aqua). Glycerin. Pentylene Glycol. 1,2-Hexanediol. Dimethicone. Isocetyl Stearoyl Stearate. Triethylhexanoin. Caprylic/capric Triglyceride. Betaine. Methyl Gluceth-20. Polyglyceryl-10 Myristate. Acrylates/c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Bht. Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane. C12-20 Alkyl Glucoside. C14-22 Alcohols. Carbomer. Citric Acid. Cucurbita Pepo (pumpkin) Seed Oil (cucurbita Pepo Seed Oil). Fragrance (parfum). Phytosterols. Potassium Hydroxide. Sodium Citrate. Sodium Dextran Sulfate. Sodium Hyaluronate. Squalane. Tocopheryl Glucoside. Water (aqua)

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.