Avene Fluid SPF 50+

Informacion per produktin

Produkti: Krem Dielli
Veprimi: mbrojtës
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe qafë
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha:meshkuj dhe femra, të rritur
Formulimi: emulsion
Paketimi : 50 ml.
Marka: Avene.

L2,175.00

Përshkrimi:

Mbrojtje shumë e lartë nga dielli SPF50+ për lëkurën e ndjeshme, normale deri në kombinim të fytyrës. Një filtër dielli i ri i patentuar për mbrojtje të lartë dhe më shumë respekt për mjedisin.

Lëngu SPF 50+ ofron mbrojtje ditore nga dielli me spektër ultra të gjerë. Është ideale për lëkurën normale të ndjeshme ndaj kombinimit të fytyrës. Tekstura e saj e lehtë lejon përthithjen në 3 sekonda* dhe lë një fund të padukshëm në lëkurë. Lëngu SPF 50+ lë një fund të padukshëm dhe jo me shkëlqim në lëkurë kur aplikohet dhe është një bazë e shkëlqyer për make-up-in e përditshëm. Formula është gjithashtu rezistente ndaj ujit.
Ky produkt i ri i kujdesit ndaj diellit përfshin TriAsorB™, një filtër i ri dielli me spektër ultra të gjerë që mbron nga rrezet UV dhe më gjerë me mbrojtje nga drita blu HEV që plaket lëkurën, deri në 450 nm.
Një sistem filtri shumë i sigurt, ai gjithashtu ndihmon për të garantuar respekt më të madh për biodiversitetin detar. Testet e shumta në kushte eksperimentale kanë vërtetuar, ndër të tjera, se nuk është toksik për tre lloje kryesore të biodiversitetit detar: koralet, fitoplanktonet dhe zooplanktoni***.
Shishja e saj e re e projektuar ekologjike është më e lehtë në plastikë, e riciklueshme dhe përmban 64% plastikë të ricikluar (duke përjashtuar kapakun), dhe për këtë arsye është plotësisht në përputhje me qasjen e arsyetuar dhe etike të Pierre Fabre Dermo-Cosmetics.
Përdorimi:
Para ekspozimit në diell, aplikoni produktin sa një gisht në fytyrë dhe qafë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose tharjes me peshqir.
Përfitimet:

• FOTOPROTEKTIVE: UVB-UVA fotostabile dhe filtra të dritës blu që luftojnë efektet e dëmshme të rrezeve të diellit. -95% dëmtim i qelizave të shkaktuar nga rrezatimi diellor.

• ANTIOKSIDANT: Ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.

•REZISTENT NDAJ UJIT: Mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të diellit edhe gjatë notit.

• DRY TOUCH: Lë një fund të padukshëm, jo ​​ngjitës në lëkurë dhe depërton në 3 sekonda.

• FORMULARI për të kufizuar ndikimin e tij në ekosistemet detare.

Përbëresit:
Filtri diellor i patentuar Pierre Fabre që i siguron lëkurës mbrojtje ultra të gjerë UVB, UVA dhe dritë blu me energji të lartë.
Përbërja e detajuar:

UJI TERMAL BURIMI AVENE (AVENE AQUA). C12-15 BENZOAT ALKIL. DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE. ETILHEKSIL TRIAZON. ORYZA SATIVA (ORIZ) STARCH (ORYZA SATIVA STARCH). FENILEN BIS-DIFENILTRIAZINA. UJI (AQUA). GLICERINA. BIS-ETILHEKSILOKSIFENOL METOKSIFENIL TRIAZINA. CETIL FOSFATI I KALIUMIT. GLICERILI STEARAT. ALKOOL STEARIL. NISESETE TAPIOKE. VP/KOPOLIMERI I EIKOSENIT. ACIDI BENZOIK. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. AROMË (PARFUM). GLICERI BEHENATE. GLICERILI DIBEHENAT. PPG-1-PEG-9 LAURIL GLIKOL ETER. KUQ 33 (CI 17200). TOKOFERILI GLUKOZID. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avene Fluid SPF 50+