Vichy – Liftactiv Supreme krem dite korrigjues,anti-rrudhe-normale-mikse

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues,tonifikues,anti-rrudhe per lekure normale ne te kombinuar.
Veprimi: Hidraton,tonifikon korrigjon shenjat dhe rrudhat ne lëkure.
Perdorimi: Nje lyerje ne mëngjes ne lëkure te pastruar.
Tipi i lekures: Normale ,e kombinuar
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Vellimi: Kuti x 50 ml
Marka: Vichy

L4,240.00

Përshkrimi:

Liftactiv Supreme është  një krem ​​tonifikues kundër rrudhave që ndihmon në korrigjimin e shenjave të dukshme të plakjes së lëkurës si rrudhat dhe humbjen e tonusit. 

Falë formulës së tij hidratuese, e cila përmban 5% ramnozë natyrale dhe ujë mineral Vichy, e lë lëkurën të freskët dhe rrezatuese.

Përdorimi:

1. Aplikojeni kremin Liftactiv Supreme  në mëngjes në një fytyrë të pastruar.

2. Masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Kjo do të ndihmojë në përthithjen e produktit duke i dhënë një shkëlqim natyral lëkurës.

Tekstura:

Krem i lehtë kundër plakjes që përthithet menjëherë ne lëkurë.

Ai jep një ndjenjë freskie dhe rehatie gjatë gjithë ditës.

Cilësi jo ngjitëse. Jo i yndyrshëm.

Ideale para kremit të diellit ose grimit.

Përparësitë kryesore       

1. Lëkura duket më e lëmuar dhe ndihet më e tonifikuar, ditë pas dite

2. I përshtatshëm për lëkurë normale/ te kombinuar 

3. Pa paraben

4. Hipoalergjike.

5.Rifreskon,rigjeneron dhe tonizon lekuren e fytyres.                  

Përbërësit kryesorë :     

1.Ramnoza. Një sheqer me bazë bimore, i njohur për forcimin e strukturës së lëkurës dhe korrigjimin e shenjave të plakjes së lëkurës.  

2.Uji Mineralizues Vichy i pasur me 15 minerale për të forcuar dhe qetësuar të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe lëkurën e ndjeshme. Studimet kozmetike-klinike kanë nxjerrë në pah aftësinë e ujit  për ta mbrojtur lëkurën nga agresionet e jashtme si rrezet UV dhe ndotja.

Përberësit  e tjerë:

Aqua / Water – Glycerin – Dimethicone – Rhamnose – Isohexadecane – Alcohol Denat. – Propanediol – Isopropyl Isostearate – Vinyl Dimethicone/methicone Silsesquioxane Crosspolymer – Cetyl Alcohol – Dimethicone/vinyl Dimethicone Crosspolymer – Behenyl Alcohol – Nylon-12 – Peg-100 Stearate – Ci 77891 / Titanium Dioxide – Stearic Acid – Stearyl Alcohol – Sorbitan Oleate – Arachidyl Alcohol – Cetearyl Alcohol – Cetearyl Glucoside – Caffeine – Neohesperidin Dihydrochalcone – Myristyl Alcohol – Myristic Acid – Palmitic Acid – Phenoxyethanol – Adenosine – Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate – Disodium Stearoyl Glutamate – Disodium Edta – Caprylyl Glycol – Citric Acid – Synthetic Fluorphlogopite – T-Butyl Alcohol – Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer – Polysorbate 80 – Parfum / Fragrance.

Produkte në ofertë