La Roche Posay – Serozinc Tonic for Oily Skin

Informacion per produktin

Produkti: Tonik me Zink që vepron në qetësimin dhe pastrimin e lëkurave të yndyrshme dhe të ndjeshme.
Veprimi: Tonizon,pastron,ul nivelin e yndyrës dhe shkëlqimin ne lëkuren e fytyrës.
Perdorimi: Aplikoni në një fytyrë të pastruar në mëngjes ose në mbrëmje.
Tipi I lekures: E ndjeshme me yndyre.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Shishe x 150 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L1,840.00.Current price is: L1,472.00.

Cfare eshte
Serozinc Toning Mist është një solucion pastrues dhe matifikues (ul nivelin e yndyres dhe shkelqimin), e përdorur në mënyrë perfekte si tonik dhe e krijuar posaçërisht për të trajtuar lëkurën e yndyrshme dhe të prirur ndaj akneve. Është një zgjidhje e thjeshtë dhe efektive për të ndihmuar në matifikimin e lëkurës së yndyrshme, për të parandaluar shkëlqimin e tepërt dhe për të zvogëluar diametrin e poreve.

Serozinc Toning Mist është krijuar me vetëm tre përbërës:

-Sulfatit të zinkut si ekulilibrues i nivelit te yndyres dhe astringent (rrudhes).
-Klorur natriumi
-Ujë i pastruar

Së bashku, këta tre përbërës trajtojnë ekuilibrimin e  yndyrës dhe pastrimin dhe zvogelimin e poreve, për të siguruar që pamja juaj të ndihet e freskët dhe e rehatshme në çdo kohë të ditës. Formula e gjithanshme hipoalergjike, pa aromë është e përkryer për t’u përdorur si një tonik midis pastrimit dhe hidratimit.
Tekstura
Mjegull ujore, e lehtë dhe freskuese e mbushur me ujë të burimit termal la roche-posay.
Përfitimet kryesore
Serozinc Toning Mist është formuluar me përbërës për të ofruar veti anti-sebum dhe astringent në lëkurë.
Si të aplikoni
SpërkatenI Serozinc Toning Mist në një fytyrë të pastruar në mëngjes ose në mbrëmje, me sy të mbyllur dhe lëreni të përthithet për 2-3 minuta. Hidhni butësisht çdo teprice te tonikut dhe vazhdoni trajtimin me hidratuesin tuaj të mëngjesit ose të mbrëmjes.

**Kujdes**

Vetëm per përdorim te jashtëm. Shmangni sytë. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë dhe tërësisht.

Vlefshmëria 12 muaj  pas hapjes:

Përbërësit kryesore
Sulfat zink
-Efekt anti sebum ( zvogëlon nivelin e yndyres)
-Efekt astringente ( rrudhes)
Përbërës te tjere

Aqua / water • zinc sulfate • sodium chloride

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.