La Roche Posay – Hyalu B5 Eyes Anti-Wrinkle Care

Informacion per produktin

Produkti:  Krem ​​hidratues rimbushës, trajtues i rrudhave dhe humbjes se elasticitetit, për konturin e syve
Veprimi:  Trajton rrudhat, hidraton, rrit elasticitetin e lekures se konturit te syve
Perdorimi:  Aplikojeni në konturin e syve në mëngjes dhe/ose në mbrëmje
Tipi i lekures:  Te gjitha tipet
Mosha:  Te rritur
Formulimi:  Krem
Paketimi : Tubet x 15 ml
Marka: La Roche Posay

 

Original price was: L3,800.00.Current price is: L3,040.00.

Çfarë është

Sy të ndjeshëm
Rrudha ne  konturin e syve, lekura e konturit te syve e holle dhe e lodhur ?

Hyalu B5 Eyes ndihmon në trajtimin dhe riparimin e barrierës së lëkurës rreth syve.

Për rrudhat dhe linjat e holla, konturin e syve të lodhur dhe të brishtë, humbjen e volumit dhe elasticitetit.

Si të aplikoni
Aplikojeni në fytyrë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.

Tekstura
Balsam, teksturë e rehatshme dhe e mbushur. E shkëlqyeshme si bazë make-up. Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Dy lloje të acidit hialuronik dhe vitaminës b5 për të ndihmuar në shëndoshjen dhe riparimin e barrierës së lëkurës rreth syve.
Fakte shkencore
Tolerueshmëri e lartë
Testuar në lëkurë të ndjeshme nën kontroll dermatologjik
Jo komedogjene
Delikate
Pa parfum
Vlefshmëria 6 muaj pas hapjes:

Përbërësit kryesor
Dy lloje acidesh hialuronike
Acidi hialuronik është molekula anti-moshe e përdorur nga dermatologët në procedurat estetike për të trajtuar rrudhat dhe rritjen e elasticitetin e lëkurës.
La Roche Posay përdor acid hialuronik të fragmentuar dhe me peshë të lartë molekulare për të rimbushur lëkurën.
-Vitamina B5
Vitamina B5 është e njohur për përfitimet e saj qetësuese dhe riparuese. Stimulon rigjenerimin dhe rezistencën e lëkurës.
Uje termal  La Roche-Posay
Qetësues dhe zbutës, hidratues.

Perberes te tjere

Aqua • glycerin • dimethicone • hydrogenated polyisobutene • propylene glycol • hydroxypropyl tetrahydropyrantriol • alcohol denat • propanediol • panthenol • synthetic wax • nylon-12 • peg-10 dimethicone • dimethicone/peg-10/15 crosspolymer • hydroxyethylpiperazine ethane sulfonic acid • tocopherol • sodium polyacrylate • sodium hyaluronate • hydrolyzed hyaluronic acid • sodium citrate • phenoxyethanol • adenosine • chlorphenesin • propylene carbonate • dipropylene glycol • disteardimonium hectorite • disodium edta • parfum

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.