Avene Couvrance Fluid Corrective Foundation SPF 20

Informacion për produktin

Produkti: Krem kundra njollave
Veprimi: mbrojtës, mbulues
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante, për çdo lëkurë
Mosha:femra, të rritur
Formulimi: fluid, krem
Paketimi: 30 ml
Niveli i mbrojtjes: i ulët SPF 5-15
Marka: Avene.

L2,400.00

Përshkrimi:

Avene Couvrance Fluid Corrective Foundation SPF 20 është një bazë e lëngshme korrigjuese e përshtatshme për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë edhe lëkurën e ndjeshme. I formuluar posaçërisht për të minimizuar dhe kamufluar papërsosmëritë e moderuara të lëkurës, ky krem ​​përshtatet me lëkurën dhe siguron një përfundim të barabartë dhe të njëtrajtshëm, për një pamje natyrale dhe me shkëlqim.
Përveç efektit të tij zbukurues, Korrigjuesi i Fondacionit Avène Couvrance Fluid ofron po aq përfitime për kujdesin e lëkurës. Nga njëra anë, prania e glicerinës në përbërje tërheq lagështinë nga ajri dhe e lidh atë me lëkurën. Prandaj, ndihmon në mbajtjen e lëkurës të hidratuar dhe të mbrojtur nga burimet mjedisore të acarimit Edhe më shumë, kjo përbërje e papërshkueshme nga uji përmban dioksid titani, një mineral tokësor inert që mbron lëkurën nga rrezatimi UVA dhe UVB pa shkaktuar pickim në kruajtje në rastet e ndjeshme ose të prirur për skuqje. llojet e lëkurës. Kështu, lëkura gëzon mbrojtje shtesë kundër ekspozimit në diell, duke qëndruar e mbrojtur gjatë gjithë ditës. Formula është gjithashtu hipoalergjike, duke e bërë atë shoqëruesin e përsosur për ata me lëkurë shumë të ndjeshme.

Përdorimi:

Aplikojeni me majat e gishtave në të gjithë fytyrën dhe ne qafën. Më pas, përzieni produktin për një pamje uniforme.

Përbërësit kryesorë:
  • Glicerina tërheq lagështinë nga ajri dhe e lidh atë me lëkurën. Prandaj, ndihmon për të mbajtur lëkurën të hidratuar dhe të mbrojtur nga burimet mjedisore të acarimit;
  • Dioksidi i Titaniumit është një mineral tokësor inert që mbron lëkurën nga rrezatimi UVA dhe UVB pa shkaktuar pickim në kruajtje në llojet e lëkurës të ndjeshme ose të prirur për skuqje.

Përbërësit:

UJI (AQUA). DIMETIKON. OKSIDI I ZINKUT [NANO]. DIOKSIDI I TITANIT (CI 77891). OKTILDODECIL STEAROYL STEARATE. ETILHEKSIL SALICILAT. GLICERINA. CETIL PEG/PPG-10/1 DIMETIKON. OCTYLDODECANOL. FENIL TRIMETIKONI. OXIDET E HEKURIT (CI 77492), (CI 77491), CI 77499). SULFAT I MAGNEZIT. DIIZOSTEARAT POLICERIL-3. CETIL DIMETIKON. DIMETIKON/VINILI DIMETIKON KROSSPOLIMER. LAUROYL LISINE. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DISODIUM EDTA. HECTORITE DISTEARDIMONIUM. VAJ RICI I HIDROGJENUAR. METIKONI. MIKA. PENTAERITRITILI TETRA-DI-T-BUTIL HIDROXYHIDROCINAMAT. SORBAT I KALIUMIT. BENZOAT NATRIUM. DEHIDROACETATI I NATRIT. Oksidi i kallajit. TOKOFEROLI. TOKOFERILI GLUKOZID. TRIETOKSIKAPRILSILANI. TRIMETILSILOXISILIKAT. XANTHAN GUM.

Produkte në ofertë

Avene Couvrance Fluid Corrective Foundation SPF 20