Avène Mineral Lotion SPF 50+

Informacion për produktin

Produkti: Krem kundra diellit
Veprimi: hidratues/ushqyes, duke mbrojtur
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre dhe ne qafe
Formulimi: locion
Tipi i lëkurës i ndjeshëm/jotolerant, çdo lloj lëkure
Specifik për fytyre, trupi
Spf SPF shumë i lartë 50-50
I përshtatshëm për te rritur
Paketimi: 100 ml
Marka Avene

L2,250.00

Pershkrimi:

Locioni Mineral për mbrojtjen nga dielli SPF 50+ ofron mbrojtje shumë të lartë nga dielli, i përshtatur për lëkurën tepër të ndjeshme, intolerante ndaj filtrave kimikë dhe aromave, si dhe për të rriturit dhe fëmijët me lëkurë delikate. E aplikuar në fytyrë dhe trup, ajo mbështjell lëkurën me një strukturë kremoze që e hidraton dhe e mbron atë.
Në zemër të Mineral Lotion për mbrojtjen nga dielli SPF 50+ është një kompleks unik i përbërësve aktivë, i zhvilluar nga Pierre Fabre Research dhe i përbërë nga:
– Një filtër mineral për mbrojtje shumë të gjerë dhe të qëndrueshme UVB-UVA dhe tolerancë optimale të lëkurës.
– Provitamina E (Pre-tokoferil), një antioksidant i fuqishëm, për të mbrojtur kundër radikalëve të lirë.
– Uji termal i burimit Avène, i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe zbutëse.
Mbrojtja nga dielli Mineral Lotion SPF 50+ është i përshtatshëm për të gjithë familjen.
Lë një gizë të bardhë* të theksuar në lëkurë me qëllim, për një aplikim të sigurt dhe të dukshëm.
Përdorimi:
Përpara ekspozimit në diell, aplikoni produktin sa një gisht në fytyrën dhe qafën e një të rrituri ose fëmije. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.

Duke ulur këtë shumë, ju ulni ndjeshëm nivelin e mbrojtjes.

Përfitimet:
• FOTOPROTECTION: filtra fotostabile UVB-UVA që luftojnë kundër efekteve të dëmshme të rrezeve të diellit.

• 100% MINERAL

• ANTIOKSIDANT: ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.

• PA AROMË: për respekt më të madh për lëkurën e ndjeshme ose intolerante.

• rezistent ndaj ujit

• HIDRATUESE

• Lë një derdhje të theksuar të bardhë* në lëkurë me qëllim, për një aplikim të sigurt dhe të dukshëm.

Përbërja:

Dioksid titani / dioksid titani 18,99%. Përbërësit joaktive / Përbërësit joaktivë. UJI/EAU (AQUA). ISODECIL NEOPENTANOATE. TRIETHILHEXANOIN. C12-15 BENZOAT ALKIL. GLICERINA. CIKLOPENTASILOKSANI. ISOSTEARAT POLYCERYL-4. ALUMINA. CETIL PEG/PPG-10/1 DIMETIKON. LAURAT HEXYL. ACID STEARIK. CIKLOEKZASILOKSAN. C30-45 ALKIL METIKON. C30-45 OLEFIN. TRIGLICERIDI KAPRIL/KAPRIK. GLIKOLI KAPRIL. DISODIUM EDTA. OXIDET E HEKURIT (CI 77492)(CI 77491). OCTYLDODECANOL. PENTAERITRITILI TETRA-DI-T-BUTIL HIDROXYHIDROCINAMAT. SILIKA DIMETIL SILILATI. AMINOACIDET E MËndafshit. KLORID SODIUM. ACIDI SORBIK. TALC. DIOKSIDI I TITANIT (CI 77891). TOKOFERILI GLUKOZID. XANTHAN GUM

Produkte në ofertë

Avène Mineral Lotion SPF 50+