Avene Compact Dore SPF 50+

 

Informacion për produktin

Produkti:Pluhur per fytyren
Veprimi:hidratues/ushqyes, mbrojtës
Perdorimi:Aplikojeni në fytyrë përpara ekspozimit në diell
Tipi i lekures: e ndjeshme/intolerante
Mosha: femra, të rritur
Niveli i mbrojtjes: Shumë i lartë SPF 50-50
Formulimi: Krem.
Vellimi: : 10 gr
Marka: Avene.

Original price was: L3,200.00.Current price is: L2,400.00.

Përshkrimi:
Avene Compact Dore SPF 50+, është një kompleks i filtrave mineral 100% të qëndrueshëm ndaj diellit, ofron tolerancë shumë të mirë dhe mbrojtje të lartë ndaj rrezeve UVB dhe UVA (të shkurtra dhe të gjata). I formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante, ndihmon në fshehjen e lëkurës me defekte. Projektuar për lëkurë me pigmentim të pabarabartë. E lë lëkurën me një çehre natyrale, të njëtrajtshme dhe mat.

Përfitimet:
• ANTIOKSIDANT: Ndihmon në mbrojtjen kundër radikaleve të lira.

• PA AROMË: Për respekt më të madh për lëkurën e ndjeshme dhe intolerante.

• BARAZON TONIN E LËKURËS dhe shkëlqen, duke e lënë lëkurën rrezatuese.

• FOTOMBROJTJA: filtra UVB-UVA që mbrojnë nga efektet e dëmshme të rrezeve të diellit.

• REZISTENT NGA UJI.• 100% MINERAL.

Përdorimi:

Para ekspozimit në diell, aplikoni të paktën 1 g produkti në fytyrë. Riaplikoni shpesh për të ruajtur mbrojtjen, veçanërisht pas djersitjes, notit ose fshirjes me peshqir.
Duke ulur këtë shumë, ju ulni ndjeshëm nivelin e mbrojtjes.

Përberja:

DIMETHICONE. TITANIUM DIOXIDE [NANO]. HYDROGENATED POLYISOBUTENE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). PHENYL TRIMETHICONE. ISODECYL NEOPENTANOATE. ZINC OXIDE [NANO]. SQUALANE. TALC. ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE. POLYETHYLENE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). POLYMETHYL METHACRYLATE. SILICA. POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE. ALUMINA. STEARIC ACID. AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). BEESWAX (CERA ALBA). BHT. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. MICROCRYSTALLINE WAX (CERA MICROCRISTALLINA). PHENOXYETHANOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE. WATER (AQUA)

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.