Vichy – Dermablend Fluid Corrector 16h

Informacion për produktin

Produkti: është një fondatinë me mbulim të lartë..
Veprimi: Mbulon problemet e fytyrës në një nivel të lartë.
Perdorimi: Aplikojeni ne fytyre
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Tekstura: Teksture homogene ,pamje natyrale.
Niveli i mbulimit: I larte.
Formulimi: Fluid
Paketimi : Tubet 30 ml
Marka: Vichy

L2,960.00

Çfarë është 

Dermablend Fluid Corrector është një fondatinë me mbulim të lartë. Me një formulë  që përzihet pa problem me lëkurën, kjo fondatinë mbulon në mënyrë perfekte të gjitha papërsosmëritë e pigmentimit. Me një mbulim afatgjatë që shkon deri në 16 orë dhe një bazë hidratuese e cila hidraton në mënyrë perfekte lëkurën për 24 orë pa e tharë.  

Si të përdoret

Aplikohet Vichy Dermablend Fluid Corrective Foundation  duke përdorur një furçë make-up ose sfungjer.

1. Aplikoni një sasi të vogël të fondatinës me majat e gishtave ose një furçë

2. Përhapeni fondatinën me furçë ose me majat e gishtave butësisht nga pjesa qendrore e fytyrës dhe jashtë saj. Për të fshehur shqetësimet më të dukshme të lëkurës, lyeni  zonën që ka shqetësime dhe më pas shpërndajeni lehtë.

3. Përhapeni fondatinën  në drejtim të qafës, dhe më pas jashtë deri te veshët dhe deri në vijën e flokëve. Përsëriteni aplikimin derisa të arrihet mbulimi i dëshiruar. 

Përfitimet kryesore

 Mbulim i lartë

Kohëzgjatje afatgjatë deri në 16 orë

Ndjenjë komode në lëkurë

Struktura e lehtë, e lëngshme, përzihet lehtësisht në lëkurë

Hidratim 24-orësh

Mbrojtja nga dielli SPF 35, duke përjashtuar nuancat 65 dhe 75, të cilat janë SPF 25.

Jo komedogjen, pa paraben dhe hipoallergjik

Përbërësit kryesorë

• 30% Pigmente me mbulim të lartë për një mbulim të plotë të papërsosmërive të pigmentimit;

•Pigmentet që  korrigjojnë optikisht njollat;

•Glicerina dhe një vaj i paqëndrueshëm ndihmojnë për të ushqyer lëkurën për 24 orë.                                                                                                                                               

 Uji mineral Vichy 

Përbërësit e tjerë

Aqua / Water • Undecane • Dimethicone • Glycerin • Tridecane • Polyglyceryl-4 Isostearate • Pentylene Glycol • Cetyl Peg/ppg-10/1 Dimethicone • Hexyl urate • Magnesium Sulfate • Disteardimonium Hectorite • Isobutane • Trihydroxystearin • Helianthus Annuus Seed Oil / Sunflower Seed Oil • Cellulose Gum • Aluminum Hydroxide • Disodium Stearoyl Glutamate • Tocopherol • Acetylated Glycol Stearate • Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate • Acrylonitrile/methyl Methacrylate/vinylidene Chloride Copolymer • Ethylhexylglycerin

                                                                                                                                        

Produkte në ofertë

Vichy – Dermablend Fluid Corrector 16h