La Roche Posay – Toleriane Sensitive Creme

Informacion per produktin

Produkti: Krem hidratues prebiotik dhe mbrojtës që është i formuluar për lëkurë të ndjeshme.
Veprimi: Hidraton per 48 ore, qeteson, riparon funksionin e barrierës dhe ruan mikroflorën natyrale të lëkurës.
Perdorimi: Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje.
Tipi i lekures: E thate e ndjeshme.
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,975.00.Current price is: L2,380.00.

Cfare eshte
Toleriane Sensitive Facial Moisturizer është një krem ​​hidratues prebiotik dhe mbrojtës që është i formuluar për lëkurë të ndjeshme. Kremi qetësues mbrojtës për kujdesin e lëkurës Toleriane është ideal për lëkurën e ndjeshme, lehtësisht të irrituar sepse hidraton, qetëson, riparon dhe mbron.

Tekstura
I pasuruar me ujë të burimeve termale La Roche-Posay, hidratuesi i fytyrës Toleriane Sensitive ka një strukturë të lëmuar, ushqyese dhe mbështjellëse, ideale për lëkurë të ndjeshme.
Përfitimet kryesore
Kërkohet një rutinë e veçantë e kujdesit për lëkurën e ndjeshme, e cila riparon funksionin e barrierës dhe ruan mikrobiomën natyrale të lëkurës; barriera e padukshme që mbron në mënyrë natyrale lëkurën.

Hidratuesi i fytyrës Toleriane Sensitive është një hidratues prebiotik i cili përmban 83% përbërës aktivë mbrojtës duke përfshirë:

Glicerinë e cila hidraton për 48 orë
Ceramidet, të cilat riparojnë dhe mbrojnë barrierën e lëkurës dhe
Vitamina B3 e cila zbut dhe qetëson lëkurën për të reduktuar irritimin.
Si të aplikoni
Aplikojeni në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë çdo mëngjes dhe/ose mbrëmje.
Pa aroma. Nuk përmban alkool.
Jo komedogjene. I përshtatshëm edhe për bebe.

Përbërësit kryesor
Ceramide
Riparon dhe mbron barrierën e lëkurës.
Glicerina
Ofron hidratim 48-orësh
Uji termal La Roche-Posay
Qetëson lëkurën. Redukton skuqjen dhe acarimin.

Përbërësit e tjere

Aqua, Glycerin, Squalane, Dimethicone, Zea Mays Startch, Niacinamide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Myristyl Myristate, Sodium Hydroxide, Stearic Acid, Palmitic Acid, Xanthan Gum, Capryloyl Glycine, Caprylyl Glycol, Ceramide Np, Myristic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se

 

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.