La Roche Posay – Redermic R (për sytë)

Informacion per produktin

Produkti:  Koncentrat hidratues antirrudhe, me retinol,riparues i lekures se konturit te syve.
Veprimi: Hidraton,zvogëlon rrudhat,rrathët e zinj dhe shenjat e lodhjes njetrajteson ngjyren dhe zbut lëkurën.
Perdorimi: Aplikojeni në konturin e syve në mbrëmje.
Tipi i lekures: E thate,e ndjeshme.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 15 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L5,320.00.Current price is: L4,256.00.

Çfarë është
Kremi për sytë Redermic R redukton rrudhat dhe zbut lëkurën. Zbut rrathët e zinj dhe shenjat e lodhjes.

Si të përdoret
Aplikojeni në konturin e syve në mbrëmje.
Tekstura
-Tekstura ultra e lëngshme dhe jo ngjitëse përthithet nga lëkura menjëherë pas aplikimit.
-Maja e zgjatur e tubetit lejon një aplikim ideal lokalisht për korrigjim intensiv te rrudhave.
-Baze e shkëlqyer e grimit.
-Me ujë termal la roche-posay.
Përparësitë kryesore
Formula Redermic R Eyes përmban një kompleks unik të Retinolit të pastër dhe Retinolit me çlirim gradual, për të siguruar sasinë optimale të  perberesit aktiv për efikasitet dhe tolerancë optimale për sytë e ndjeshëm. Retinoli i pastër njihet si një nga përbërësit aktiv më efektivë. Formulat e pasuruara me këtë përbërës janë krijuar për të trajtuar shenjat e plakjes nga rrezatimi diellor,njëkohësisht  rrudhat e thella dhe njollat ​​e moshës. Retinoli me çlirim gradual ndihmon në përmirësimin e efikasitetit kundër plakjes edhe për lëkurën e ndjeshme.

Realiteti klinik i plakjes nga rrezatimi diellor.
Ekspertët pajtohen se plakja e lëkurës shkaktohet nga kombinimi i faktorëve të brendshëm dhe të jashtëm:

Faktorët gjenetikë që çojnë në plakje natyrale endogjene, të karakterizuara nga ngadalësimi i rinovimit të qelizave. Ky fenomen është i pakthyeshëm.
Plakja endogjene ndodh me lëkurë të thatë dhe rrudha sipërfaqësore, humbje të qëndrueshmërisë dhe rrudha të thella në lekure.
Të ashtuquajturit faktorë te jashtem mjedisorë që përshpejtojnë procesin.
Ekspozimi në diell, duhani dhe stresi janë ato kryesoret.
Këta faktorë sulmues, të cilët ndryshojnë nga personi në person, stimulojnë prodhimin e radikalëve të lirë, përgjegjës për stresin oksidativ, i cili shkakton degjenerimin qelizor.
Ky stres i lidhur veçanërisht me ekspozimin ndaj diellit është fotoplakja, një formë e plakjes së parakohshme që prek çdo shtresë të lëkurës.

Fakte shkencore
-Retinoli i pastër njihet si një nga përbërësit aktiv më efektivë. Formulat e pasuruara me këtë përbërës luftojnë shenjat e fotoplakjes.
-Formula e Redermic R Eyes është një kompleks unik i retinolit të pastër dhe retinolit me një çlirim gradual për të siguruar një sasi optimale në mënyrë graduale.
-Efikasitet kundër plakjes me tolerancë optimale.
-Efikasiteti i provuar klinikisht *
* rezultati klinik në 52 subjekte pas 4 javësh.

Përbërësit kryesor
Retinol [retinol i pastër retinol lirim progresiv] *-Përmirëson lëkurën dhe zbut rrudhat.
Retinoli me çlirim gradual siguron retinol të pastër për një efekt kundër rrudhave.
-Lëshimi gradual i retinolit lejon lirimin e sasisë optimale të përbërësit.
Kafeina
Mbështetje kundër lodhjes
-Stimuluese dhe energjike.
-Stimulon mikroqarkullimin: promovon reduktimin e rrathëve të errët.
Përbërësit  e tjere

Aqua / Water • Isocetyl Stearate • Glycerin • Octyldodecanol • Pentylene Glycol • Dimethicone • Propylene Glycol • Cetearyl Alcohol • Sorbitan Oleate • Glycine Soja Oil / Soybean Oil • Dimethicone/vinyl Dimethicone Crosspolymer • Caffeine • Isohexadecane • Sodium Hyaluronate • Sodium Polyacrylate • Retinol • Adenosine • Poloxamer 338 • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Caprylyl Glycol • Carrageenan • Citric Acid • Xanthan Gum • T-Butyl Alcohol • Polysorbate 80 • Acrylamide/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer • Bht • Retinyl Palmitate • Tocopherol • Phenoxyethanol

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.