La Roche Posay – Effaclar A.I.

Informacion per produktin

Produkti: Krem trajtues kundër njollave për lëkurën e yndyrshme të prirur ndaj akneve.
Veprimi: Eleminon pikat e zeza ,redukton skuqjen e lekures,shenjat dhe parregullsite.
Perdorimi: Aplikoni në nivel lokal, Effaclar A.I. mund të përdoret para se të aplikoni make-up.
Tipi i lekures: Me yndyre, tendence akneike.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 15 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,460.00.Current price is: L1,968.00.

 Çfarë eshte
Effaclar A.I. është krem trajtues kundër njollave për lëkurën e yndyrshme të prirur ndaj akneve.

Si të përdoret
Aplikoni në nivel lokal, Effaclar A.I. mund të përdoret para se të aplikoni make-up.

Tekstura
Lehtë për t’u aplikuar, jo e thatë, përthithet shpejt, jo komedogjene.

Me ujë termal La Roche-Posay.

Përparësitë kryesore
Ne 2 nga 3 femra, defektet ne lëkure reduktohen për 48 orë. *

Efekt qetësues: 81% **

Nuk e ngurtëson lëkurën: 94% ***
Nuk e than lëkurën: 87% ***

Fakte shkencore
Effaclar A.I. është një trajtues intensiv lokal që redukton shfaqjen e parregullsive shenjave dhe akneve ne lëkure.

Me Niacinamide, Piroktolaminë, LHA mikro-eksfoluese dhe ujë termal qetësues nga La Roche-Posay për të ndihmuar në stimulimin e rinovimit të qelizave në sipërfaqen e lëkurës.

Formuluar posaçërisht për lëkurën e yndyrshme të prirur ndaj akneve.
-Për parregullsitë  e lokalizuara.
-I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
-Testuar në lëkurë të yndyrshme të prirur ndaj akneve.
Përbërësit kryesor
Niacinamid
Përbërës aktiv për një veprim intensiv qetësues. Për të reduktuar skuqjen.

Piroktolamina
Parandalon  përhapjen e baktereve.

LHA

Veprim  keratolitik. Hapi i parë për të luftuar parregullsite.

Eshte e provuar se:
Efektiviteti i produktit 80% nga ata që përdorin dhe e njohin produktin **
83% përshpejton zhdukjen e akneve.
78% parandalon shfaqjen e shenjave të tjera.

78% promovon zhdukjen e skuqjes
78% rikthen një strukturë të përkryer të njëtrajtshme të lëkurës
** testi u krye në 82 femra pas 3 javësh përdorimi.

Këshillat e ekspertit
Shmangni prekjen e lëkurës sa më shumë që të jetë e mundur. Mbani thonjtë tuaj të shkurtër.

Përbërësit e tjere

Aqua / Water • Cyclohexasiloxane • Isononyl Isononanoate • Propylene Glycol • Isohexadecane • Niacinamide • Peg-100 Stearate • Glyceryl Stearate • Cetyl Alcohol • Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate • Stearyl Alcohol • Isobutane • Sodium Hydroxide • Myristyl Alcohol • Capryloyl Glycine • Capryloyl Salicylic Acid • Citric Acid • Xanthan Gum • T-Butyl Alcohol • Acrylonitrile/methyl Methacrylate/vinylidene Chloride • Copolymer • Salicylic Acid • Chlorhexidine Digluconate • Piroctone Olamine • Parfum / FragrancE

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.