La Roche Posay – Anthelios Age Correct SPF 50 Tinted

Informacion per produktin

Produkti: Krem mbrojtës hidratues dhe korrigjues i shenjave të plakjes se lekures në 4 javë.Me Acid Hialuronik, Vitaminë B3 dhe Phe-Resorcinol
Veprimi: Hidraton,mbron nga rrezet UVB/UVA dhe  korrigjon njollat dhe shenjat e plakjes se lekures.
Perdorimi: Aplikojeni produktin në të gjithë fytyrën çdo mëngjes, përpara make-up-it (grimit).
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Kuti x 50 ml
Marka: La Roche Posay

L2,960.00

 Anthelios Age Correct SPF 50 Tinted:

Me Acidi Hialuronik, Vitaminë B3 dhe Phe-Resorcinol

Cfare eshte

Një krem trajtues i përditshëm zbutës kundër plakjes moderne i provuar për parandalimin dhe korrigjimin e njollave dhe shenjave të plakjes se lekures në 4 javë. Eshte nje krem ​​kundër diellit me spektër të gjerë dhe përbërës aktivë korrigjues efektivë: Acidi Hyaluronik, Vitamina B3 dhe Phe-Resorcinol. E testuar nën kontroll dermatologjik

Si të përdoret:

Aplikojeni produktin në të gjithë fytyrën çdo mëngjes, përpara make-up-it (grimit).

Tekstura

Krem ultra i lehtë dhe pa yndyrë, hidratim 24 orë. Pa vaj, jep një efekt kadifeje në lëkurë. Hipoalergjike. Jo komedogjene.

Përparësitë kryesore

Veprim mbrojtës

Formula, e zhvilluar me teknologjinë inovative Cellox-B3 Tech ™ me Mexoryl Xl, është projektuar për të kufizuar dëmtimin e qelizave të shkaktuara nga UVB/UVA, ir-a dhe ndotja.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë, kufizon ngjitjen e grimcave ndotëse në lëkurë dhe mbron nga stresi oksidativ i shkaktuar nga ndotja dhe rrezet IR-a

Veprim korrigjues

Efikasitet kundër plakjes, me përbërës aktivë korrigjues (Acidi Hyaluronik Phe-Resorcinol Vitamina B3). 24 orë hidratim. E testuar nën kontroll dermatologjik.

Fakte shkencore

Hulumtimi i La Roche-Posay studion ndikimin e rrezeve UV në lëkurë, veçanërisht në kombinim me ndotjen dhe stresin oksidativ, të cilat shkaktojnë njolla, rrudha dhe humbje të elasticitetit. Falë trashëgimisë sonë kërkimore, ne kemi formuluar një produkt që mbron lëkurën dhe korrigjon dëmtimet ekzistuese, me një teksturë ultra-sensitive. Studimet klinike e vërtetojnë këtë.

E testuar nën kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik. Hipoalergjike. jo komedogjene.

Përbërësit kryesor

Acidi hialuronik i fragmentuar

Për të reduktuar rrudhat.

Phe-resorcinolo

Perberes aktiv i fuqishëm në reduktimin e njollave të errëta.

Vitamina B3

Për të qetësuar lëkurën e ndjeshme dhe për të reduktuar hiperpigmentimin.

Produkte në ofertë

La Roche Posay – Anthelios Age Correct SPF 50 Tinted