La Roche Posay – Rosaliac AR Intense

Informacion per produktin

Produkti: Koncetrat instesiv per lekure kuperoze,kundër skuqjes së lokalizuar
Veprimi: Parandalon perseritjen e skuqjes dhe ndjesine e nxehtesise.Hidraton,mbron dhe forcon lekuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne mengjes dhe ne mbremje.
Tipi I lekures: Kuperoze,e ndjeshme.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi :Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L3,680.00.Current price is: L2,944.00.

Çfarë eshte
Rosaliac AR intense eshte nje koncetrat instesiv per lekure kuperoze, qe qetëson, zvogëlon ndjesinë e kruajtjes dhe nxehtësisë, si dhe skuqjen, duke forcuar lëkurën e brishtë. Gjithashtu parandalon rishfaqjen e skuqjes ne lekure.

Si të përdoret
Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje nëse është e nevojshme. Për efektivitet optimal, përdorni me trajtimin hidratues kundër skuqjes Rosaliac UV.
Tekstura
Xhel i freskët, ngjyrë qelibar.
Teksturë xhel jo e yndyrshme.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Një trajtim i përqendruar dhe intensiv që kombinon 3 përbërës aktivë:
I pasuruar me [Ambophenol]: një ekstrakt i fuqishëm bimor i pasur me polifenole për të reduktuar skuqjen dhe për të parandaluar rishfaqjen e saj.
[Neurosensine], një qetësues aktiv për të reduktuar skuqjen.
[Uji termal La Roche-Posay] qetësues dhe mbrojtës.
Paketim hermetik i gjeneratës së re

Fakte shkencore

Redukton skuqjen dhe parandalon rishfaqjen e saj.
Produkti më i kompletuar në gamen e produkteve kundër skuqjes.
Për lëkurë të ndjeshme, të brishtë dhe të prirur ndaj skuqjes.
Paketim hermetik inovativ :
Pa kontaminues
Nuk ka mbetje të thata
Nuk ka oksidim
Formula e ruajtur gjatë përdorimit
Pa konservues / parfum / alkool
Vlefshmëria 12 muaj pas hapjes:

Përbërësit kryesor
Inovacioni Ambofenol
ekstrakt natyral i pasur me polifenole për të reduktuar skuqjen
Neurosenzinat
ndihmon në reduktimin e ndjeshëm të reaktivitetit dhe ndjeshmërisë së lëkurës.
Uje termal i La Roche-Posay

për të qetësuar lëkurën,për të ndihmuar në uljen e skuqjes.

Përbërës te tjere

Aqua / water • glycerin • isostearyl neopentanoate • butylene glycol • pentylene glycol • polysorbate 20 • tambourissa trichophylla leaf extract • glyceryl acrylate/acrylic acid copolymer • dimethicone • dimethiconol • ammonium polyacryldimethyltauramide / ammonium polyacryloyldimethyl taurate • disodium edta • acetyl dipeptide-1 cetyl ester.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.