La Roche Posay – Redermic C Dry Skin

Informacion per produktin

Produkti: Krem antirudhe  me Vitamine C, Neurosensine dhe Manoze
Veprimi: Redukton rrudhat dhe fsheh parregullsite, mbron lekuren nga rrezet UV.
Perdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe në mbrëmje.
Tipi I lekures: Te thate
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L6,040.00.Current price is: L4,832.00.

Redermic C Dry

Çfarë është

Redermic C redukton rrudhat dhe zbut parregullsitë. Gjithashtu mbron nga rrezet UV, të cilat janë shkaku kryesor i plakjes së parakohshme të lëkurës.

Si përdoret
Aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe në mbrëmje.
Tekstura
E freskët dhe e lehtë, me një fund prej kadifeje. Jo i yndyrshëm. Jo komedogjene.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Redermic C kombinon vitaminën C të pastër, acidin hialuronik të fragmentuar dhe manozën.

Si rezultat i ketij kombinimi:
– redukton rrudhat
– përmirëson tonin e lëkurës
– njetrajteson ngjyren e lekures.
Fakte shkencore
Efekti zverdhës i formulës u verifikua si një reagim ndaj diellit dhe oksigjenit.
Ndryshimi i ngjyrës u testua me një kolorimetër gjatë një periudhe 6-ditore dhe shtimi i manozës u tregua se zvogëlon ndjeshëm zverdhjen (testi i kryer nga laboratorët La Roche Posay).

Testuar për uniformitetin e lëkurës
Shkëlqimi i lëkurës * -52%
* rezultati klinik i bazuar në një shkallë me 10 pikë, nr. i subjekteve = 42 për lëkurë normale në kombinim, nr. = 41 për lëkurë të thatë
** vlerësimi klinik; rezultati bazuar në përdorimin e atlasit, nr. i lëndëve = 42 për lëkurë normale në kombinim, nr. = 41 për lëkurë të thatë

Rezultate të mira në rrudhat
Rrudhat poshtë syve * -22%
Vijat e imeta* -15%
* rezultati klinik; rezultati me një atlas dinamik (softuer morphing, matje objektive të verbër) pas 8 javësh, nr. i subjekteve = 50 për lëkurë normale në kombinim, nr. = 51 për lëkurë të thatë

Efektet e menjëhershme
Zgjerimi * 13%
Toniciteti * 33%
Kompaktësia * 17%
Pamja përmirësohet dukshëm pas vetëm 10 minutash me një aplikim të vetëm **
* test instrumental – vlerësimi i vetive biomekanike të lëkurës me pajisjen matëse Dermal Torque Meter, nr. i subjekteve = 40 për lëkurë normale në kombinim, nr. = 40 për lëkurë të thatë
** test instrumental – kromasferë, nr. i subjekteve = 40 për lëkurë normale në kombinim, nr. = 40 për lëkurë të thatë

Rezultate të menjëhershme në uniformitetin e lekures
Formula specifike për efikasitet kundër plakjes, e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme.

Vlefshmëria 12 muaj pas hapjes:
Përbërësit kryesore
Vitamina C e paster
Ndihmon në përmirësimin e shkëlqimit dhe strukturës së lëkurës.
Ndihmon në reduktimin e rrudhave dhe linjave të imta.

Neurosensina dhe uji termal
Vepron në skuqjen e lëkurës duke e qetësuar dhe zbutur ne menyre intesive.

Manoza
Një monosakarid me origjinë bimore .Ky sheqer gjendet zakonisht në dietën tonë.

Ndihmon për të korrigjuar parregullsitë dhe skuqjen.
Një veprim hidratues optimal
Rivendos sistemin natyral hidratues të lëkurës

Përbërësit  e tjere
Aqua / water • glycerin • dimethicone • butyrospermum parkii butter / shea butter • limnanthes alba seed oil / meadowfoam seed oil • ascorbic acid • mannose • butylene glycol • paraffinum l i q u i d u m / mi n e r a l o i l • a m m o n i u m polyacryloyldimethyl taurate • cetyl alcohol • potassium hydroxide • peg-100 stearate • glyceryl stearate • polymethylsilsesquioxane • p a r a f f in • ce r a microcr i s t a l l ina / microcrystalline wax • madecassoside • dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer • dimethiconol • disodium edta • propylene glycol • hydrolyzed hyaluronic acid • caprylyl glycol • citric acid • acetyl dipeptide-1 cetyl ester • xanthan gum • toluene sulfonic acid • p e n t a e r y t h r i t y l t e t r a – d i – t – b u t y l hydroxyhydrocinnamate • phenoxyethanol • parfum / fragrance.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.