La Roche Posay – Cicaplast B5 Spray

Informacion per produktin

Produkti:  Spray qetesues,mbrojtës dhe riparues i lekurave te demtuara dhe te acaruara.
Veprimi: Hidraton,mbron,riparon e qeteson lekuren.
Perdorimi: Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë.
Tipi i lekures: E thate
Mosha: Femije dhe te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Flakon x 100 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L2,400.00.Current price is: L1,920.00.

Çfarë eshte
Cicaplast  B5 spray është një solucion ne forme spray multifunksional që qetëson dhe mbron lëkurën e skuqur, i përshtatshëm për të gjithë familjen: foshnjat, fëmijët dhe të rriturit.
Është i pasuruar me Madecassoside, një përbërës aktiv riparues, Panthenol me efekt qetësues dhe agjentë me veti antibakteriale. Zbut, ushqen dhe mbron lëkurën e thatë për të ndihmuar në riparimin e funksionit të barrierës.

Si të përdoret
Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë.
Aplikojeni mjaftueshem në trup, fytyrë dhe buzë.
Shmangni zonën e syve.
Mos e gelltit. Mbajeni larg fëmijëve.

Tekstura
Solucion qetësues, me teksturë jo të yndyrshme, që nuk lë shenja të bardha.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Cicaplast B5 spray  ushqen dhe mbron falë formulës së tij të plotë dhe siguron
– rikuperim optimal i lëkurës: me [madecassoside] [bakër – zink – mangan] –  efekt qetësues te zonave të thata dhe të skuqura: me [5% panthenol] – mbrojtje te lëkurës: [teksturë e pasur dhe ushqyese] [tekstura  antibakteriale] Fakte shkencore
Cicaplast spray B5 është testuar klinikisht në 14 sëmundje të lëkurës si:
– lëkura e foshnjave dhe fëmijëve, skuqje sipërfaqësore për shkak të pelenave tek fëmijët
– lëkura dhe buzët e thata,
– lëkura me prirje atopike,
– acarim pas lazerit, pas depilimit, trajtime dermatologjike sipërfaqësore
– skuqje perioale
Tolerueshmëria: E larte
Pa parfum
Vlefshmëria 6 muaj pas hapjes:
Përbërësit kryesor
Pantenoli
Panthenol, i njohur gjithashtu si vitamina b5, është një përbërës aktiv i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe riparuese * në lëkurë.
* riparon funksionin e barrierës
Madekasoside
Madecassoside, një ekstrakt i jashtëzakonshëm i centella asiatica, një bar me veti restauruese, është një agjent qetësues që i shtohet formulave tona për të nxitur rinovimin e lëkurës.
Baker-Zink Glukonat – Manganez
Kompleks aktiv me efekt antibakterial.
Përbërësit e tjere

Aqua • hydrogenated polyisobutene • dimethicone • glycerin • butyrospermum parkii butter / hea butter • panthenol • propanediol • butylene glycol • aluminum starch octenylsuccinate • cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone • trihydroxystearin • zinc gluconate • madecassoside • manganese gluconate • silica • aluminum hydroxide • magnesium sulfate • disodium edta • copper gluconate • capryloyl glycine • citric acid • acetylated glycol stearate • polyglyceryl-4 isostearate • tocopherol • pentaerythrityl tetra-di-t-butyl hydroxyhydrocinnamate • ci 77891 / titanium dioxide

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.