La Roche Posay – Effaclar Serum

Informacion per produktin

Produkti: Serum i përqendruar me efekt pastrues  dhe korrigjues te njollave me kompleks pastrues te 3 acideve.
Veprimi: Pastron lëkuren ne thellësi, matifikon, qetëson dhe korrigjon njollat.
Perdorimi: Aplikojeni në mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës me xhel për pastrimin e fytyrës Effaclar.
Tipi i lekures: Me yndyre, tendence akneike.
Mosha: Te rritur
Formulimi: Solucion
Paketimi : Shishe x 40 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L5,500.00.Current price is: L4,400.00.

Çfarë është
Serumi Effaclar është një koncentrat i 3 acideve eksfoluese (pastruese ne thellesi) të kombinuara me Niacinamide qetësuese, për të vepruar në pikat e zeza, aknet njollat ​​dhe poret e dukshme. Formula e saj e lënë në lëkurë e lë strukturën e lëkurës të rafinuar dhe të pastër.

Si të përdoret
Aplikojeni në mbrëmje, pas pastrimit të fytyrës me xhel për pastrimin e fytyrës Effaclar.

Tekstura
Serum me teksturë të lehtë që përthithet shpejt. Cilësi jo e yndyrshme, jo ngjitëse.
Përparësitë kryesore
-Serumi i ri effaclar ultra i koncentruar është një ekuilibër i përsosur midis veprimit peeling dhe veprimit qetësues. Liron poret, korrigjon njollat ​​dhe njollat ​​e vazhdueshme ditë pas dite.
-Serumi i parë ultra ndijor që kombinon përbërës aktivë në përqendrime të larta për një veprim perfekt: 3 acide me veti keratolitike për të reduktuar njollat ​​dhe njollat ​​ niacinamide & ujë termal për të qetësuar dhe reduktuar skuqjen. Efikasiteti i provuar kundër përsëritjes.

-Testuar në lëkurë të yndyrshme dhe të prirur për akne. Tolerancë optimale edhe për lëkurën e prirur ndaj akneve.
-Jo komedogjene.
-Testuar në lëkurë të prirur ndaj akneve. Shmangni zonën e syve. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni mirë.
-Përdoreni gjatë ditës duke kombinuar një krem ​​kundër diellit me spf> 15. mos e aplikoni në lëkurën e dëmtuar.

Përbërësit kryesor
3 acide eksfoliuese (pastruese ne thellesi)
Kompleksi i 3 acides eksfoliues (h3)
[Acid salicilik 1.5%] për të liruar poret dhe për të luftuar akumulimin e sebumit
[Acid glikolik 3.5%] për të stimuluar rinovimin e qelizave për një lëkurë më rrezatuese, për efektivitet në shena.
[LHA 0.45%] për të pastruar butësisht lëkurën dhe për të zvogëluar dukshmërinë e poreve..
GJalp Shea, Glicerine, Niacinamide.
Formula jonë, e pasuruar me Niacinamid, e njohur edhe si [Vitamina B3], për të përmirësuar funksionin pengues të lëkurës, për të qetësuar dhe reduktuar skuqjen e lëkurës. Gjithashtu ndihmon në zvogëlimin e dukshmërisë së poreve dhe njollave kafe.
Uji termal i La Roche-Posay
Ujë termal qetësues për të reduktuar shqetësimin e lëkurës së ndjeshme.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,800.00.Current price is: L1,440.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.