La Roche-Posay – Hydraphase HA Legere

Informacion per produktin

Produkti:  Krem hidratues,riparues,qetesues per lekure normale dhe mikse.
Veprimi: Hidraton intesivisht per 72 ore,mbron e qeteson lekuren.
Perdorimi: Nje lyerje ne mëngjes dhe darke.
Tipi i lekures: Normale dhe te kombinuar
Mosha: Te rritur
Formulimi: Krem
Paketimi : Tubet x 50 ml
Marka: La Roche Posay

Original price was: L4,000.00.Current price is: L3,200.00.

Cfare eshte
Krem i fuqishem hidratues  qe ka ne perberje Acid Hialuronik të prodhuar  me  Green Technology, Hydraphase HA Legere Cream hidraton për 72 orë. lëkura është menjëherë e hidratuar dhe e qetësuar.

Si të përdoret
Aplikojeni çdo ditë, dy herë në ditë ne mengjes dhe ne mbrëmje.

Tekstura
Teksturë e lehtë, e freskët dhe jo ngjitëse
Me ujë termal la roche-posay
Përparësitë kryesore
72 orë hidratim intensiv për nje lëkurë të hidratuar menjëherë me një pamje të shëndetshme dhe të rigjallëruar.

Tubet i pajisur me dozator që nuk lejon hyrjen e ajrit për mbrojtje optimale të formulës.
Fakte shkencore
Formula është një kombinim unik i ujit termal qetësues natyral te La Roche-Posay dhe Acidit Hialuronik të prodhuar me Green Technology, një proces biofermentimi që përdor sheqerna bimore.
E testuar nën kontroll dermatologjik
Përbërësit kryesor
Acidi hialuronik
Një përbërës i fuqishëm hidratues. Ndihmon lëkurën të ruajë hidratimin gjatë gjithë ditës.
Uji termal i La Roche-Posay
Veprim kundër skuqjes

Përbërësit e tjere

Aqua /water / Eau • Glycerin • Isopropyl Palmitate • Butyrospermum Parkii Butter / Shea Butter • Lauroyl Lysine • Cetyl Alcohol • Urea • Peg-100 Stearate • Glyceryl Stearate • Cera Alba / Beeswax / C Ire Dabeille • Pentylene Glycol • Stearic Acid • Carbomer • Glyceryl Acrylate/acrylic Acid Copolymer • Sodium Hyaluronate • Sodium Hydroxide • Myristic Acid • Palmitic Acid • Hydrolyzed Hyaluronic Acid • Caprylyl Glycol • Citric Acid • Trisodium Ethylenediamine Disuccinate • Xanthan Gum • Polysorbate 60 • Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl H Y D R Ox Y H Y D R O C I Nnamat E • Chlorphenesin • Parfum / Fragrance.

Produkte në ofertë

-20%

Original price was: L2,000.00.Current price is: L1,600.00.
-20%
Original price was: L1,200.00.Current price is: L960.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.
-20%
Original price was: L1,700.00.Current price is: L1,360.00.