La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50 +(krem mbrojtes nga hiperpigmetimi)

Informacion për produktin

Produkti: Krem mbrojtës nga dielli dhe korrigjues i njollave se lekures dhe hiperpigmentimit.
Veprimi: Hidraton,mbron nga rrezet UVB/UVA dhe  korrigjon njollat e lekures nga hiperpigmetimi.
Perdorimi: Aplikojeni produktin në të gjithë fytyrën çdo mëngjes, shmagni zone e syve.
Tipi i lekures: Te gjitha tipet
Mosha: Te rritur.
Formulimi: Krem.
Paketimi : Kuti x 50 ml
Marka: La Roche Posay

L2,960.00

Cfare është

Gjenerata e re e kremrave të diellit që mbron nga hiperpigmentimi i shkaktuar nga ekspozimi i përditshëm në diell dhe ndihmon në korrigjimin e shenjave pigmentare të dukshme në fytyrë.

Me spektër të gjerë mbrojtje UV, kundër ndotjes dhe antioksidant.

Me përbërës aktivë dermo-kozmetikë [Niacinamide + Procerad dhe Pigmente Minerale].

E disponueshme ne 2 nuanca.

Si përdoret

Aplikojeni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën çdo mëngjes, si hapi i fundit i rutinës suaj dhe para make-up-it.

Shmangni zonën e syve. Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni menjëherë dhe me bollëk.

Tekstura

Krem me ngjyrë. Mbulim i lartë. me 2 nuanca.

Përparësitë kryesore

Mbrojtes

Mundësuar nga teknologjia cellox-b3 tm me mexoryl xl, e krijuar për të kufizuar dëmtimin e qelizave të shkaktuara nga uvb/uva, ir-a dhe ndotja.

Garanton një mbrojtje me spektër të gjerë, kufizon ngjitjen e grimcave të ndotjes në lëkurë dhe mbron nga stresi oksidativ i shkaktuar nga ndotja dhe infrakuqe-a.

Korrigjues

Efektshmëri kundër hiperpigmentimit, falë përbërësve aktivë dermo-kozmetikë [procerad + niacinamide] dhe pigmente minerale.

90% menjëherë percepton një ngjyrë më edhe 1

Parandalon 50% të hiperpigmentimit2 të shkaktuar nga drita e dukshme.

Fakte shkencore

Pas shumë dekadash kërkimesh, la roche-posay ka zhvilluar një kuptim të thellë të ndikimit të rrezeve uv në lëkurë, veçanërisht kur shoqërohet me ndotje dhe oksidim, duke shkaktuar dëme të padukshme dhe të dukshme, si njollat ​​e errëta, rrudhat dhe humbjen e elasticitetit. .

Së fundi, ne kemi zhvilluar një produkt që përveçse mbron lëkurën, korrigjon të gjitha këto dëmtime ekzistuese me rezultate të vërtetuara klinikisht dhe një teksturë të këndshme, jo të yndyrshme.

E testuar nën kontroll dermatologjik. Hipoalergjike. tolerueshmëri e lartë. Jo komedogjene.

Përbërësit e tjere

Aqua / uji / eau ● glicerina ● propanediol ● trigliceridi kapril / kaprik ● etilheksil salicilat ● c12-15 alkil benzoat ● alkoli denat. ● bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine ● titanium dioxide ● ci 77891 / titanium dioxide ● butyl methoxydibenzoylmethane ● drometrizole trisiloxane ● styrene/acrylates copolymer ● dimethicone ● ci 77492 / iron oxides ● zea mays starch / corn starch ● propylene glycol ● synthetic wax ● diethylhexyl butamido triazone ● potassium cetyl phosphate ● niacinamide ● tocopherol ● aluminum hydroxide ● ammonium polyacryloyldimethyl taurate ● butyrospermum parkii butter / shea butter ● caprylyl glycol ● ci 77491 / iron oxides ● ci 77499 / iron oxides ● citric acid ● glyceryl stearate ● hydroxypropyl methylcellulose ● myristic acid ● 2-oleamid-1,3-oktadekanediol ● acidi palmitik ● peg-100 stearat ● peg-8 laurat ● kloridi i sodiumit ● sodium dodecilbenzenesulfonat ● acidi stearik

Ngjyra

Light, Medium

Produkte në ofertë

La Roche Posay Anthelios Pigment Correct SPF 50 +(krem mbrojtes nga hiperpigmetimi)
L2,960.00 Select options